B.g.nagar (BGNR) Railway Station Time Table


  • Station Code: BGNR
116512  CAN SBC EXPRESSDaily
03:57
Arr
Arrival
03:58
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
222680  HAS YPR EXPRESSDaily
08:13
Arr
Arrival
08:14
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
316515  YPR KAWR EXPRESSMon Wed Fri
08:29
Arr
Arrival
08:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
416539  YPR MAJN EXPRESSSat
08:29
Arr
Arrival
08:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
516575  YPR MAJN EXPRESSTue Thu Sun
08:29
Arr
Arrival
08:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
611311  SUR HAS EXPDaily
08:45
Arr
Arrival
08:46
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
716208  MYS YPR UR EXPDaily
11:39
Arr
Arrival
11:40
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
806583  SBC HAS DEMUMon Tue Wed Thu Fri Sat
11:48
Arr
Arrival
11:49
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
916207  YPR MYS UR EXPDaily
13:48
Arr
Arrival
13:49
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1006584  HAS SBC DEMUMon Tue Wed Thu Fri Sat
15:19
Arr
Arrival
15:20
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1111312  HAS SUR EXPDaily
17:09
Arr
Arrival
17:10
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1216540  MAJN YPR EXPRESSSun
17:26
Arr
Arrival
17:27
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1316516  KAWR YPR EXPRESSTue Thu Sat
18:04
Arr
Arrival
18:05
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1416576  MAJN YPR EXPRESSMon Wed Fri
18:04
Arr
Arrival
18:05
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1522679  YPR HAS EXPRESSDaily
19:27
Arr
Arrival
19:28
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
1616511  SBC CAN EXPRESSDaily
23:10
Arr
Arrival
23:11
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express