Badami (BDM) Railway Station Time Table


  • Station Code: BDM
120658  NZM UBL SF EXPRESSTue
00:09
Arr
Arrival
00:10
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
220657  UBL NZM SF EXPRESSSat
02:12
Arr
Arrival
02:13
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
317320  HYB UBL EXPRESSDaily
02:24
Arr
Arrival
02:25
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
414806  BME YPR AC EXPSat
03:49
Arr
Arrival
03:50
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
511306  GDG SUR EXPDaily
04:07
Arr
Arrival
04:08
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
607321  SUR DWR PASSENGER SPLDaily
05:01
Arr
Arrival
05:02
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
716535  MYS SUR GOLGUMBAZ EXPRESSDaily
05:29
Arr
Arrival
05:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
807378  MAJN BJP EXP SPLDaily
06:21
Arr
Arrival
06:22
Dep
Departure
1 Min
Halt
Train on Demand
 
917324  BSBS UBL EXPRESSTue
07:25
Arr
Arrival
07:26
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1007330  BJP UBL INTERCITY EXP SPLDaily
07:50
Arr
Arrival
07:51
Dep
Departure
1 Min
Halt
Train on Demand
 
1106545  YPR BJP EXP SPLDaily
08:37
Arr
Arrival
08:38
Dep
Departure
1 Min
Halt
Train on Demand
 
1206919  UBL BJP PASS SPLDaily
09:03
Arr
Arrival
09:04
Dep
Departure
1 Min
Halt
Train on Demand
 
1311139  CSMT GADAG SF EXPRESSDaily
09:54
Arr
Arrival
09:55
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
1407331  SUR UBL PASSENGERDaily
10:34
Arr
Arrival
10:35
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1516218  SNSI MYS EXPRESSWed
11:35
Arr
Arrival
11:36
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1606920  BJP UBL PAS SPLDaily
14:26
Arr
Arrival
14:27
Dep
Departure
1 Min
Halt
Train on Demand
 
1711140  GADAG CSMT SF EXPDaily
14:39
Arr
Arrival
14:40
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
1807332  UBL SUR PASSENGERDaily
16:16
Arr
Arrival
16:17
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1906546  BJP YPR EXPRESS SPECIALDaily
17:08
Arr
Arrival
17:09
Dep
Departure
1 Min
Halt
Train on Demand
 
2011305  SUR GDG EXPDaily
17:49
Arr
Arrival
17:50
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
2107329  UBL BJP INTERCITY EXP SPLDaily
19:09
Arr
Arrival
19:10
Dep
Departure
1 Min
Halt
Train on Demand
 
2216536  SUR MYS GOLGUMBAZ EXPRESSDaily
20:17
Arr
Arrival
20:18
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
2307377  BJP MAJN EXP SPLDaily
20:47
Arr
Arrival
20:48
Dep
Departure
1 Min
Halt
Train on Demand
 
2416217  MYS SNSI EXPRESSMon
21:09
Arr
Arrival
21:10
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
2517323  UBL BSBS EXPRESSFri
21:09
Arr
Arrival
21:10
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
2607322  DWR SUR PASSENGER SPLDaily
21:50
Arr
Arrival
21:51
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2714805  YPR BME AC EXPMon
22:35
Arr
Arrival
22:36
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
2816587  YPR BKN EXPRESSFri Sun
22:35
Arr
Arrival
22:36
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
2917319  UBL HYB EXPRESSDaily
23:19
Arr
Arrival
23:20
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express