Bagrakot (BRQ) Railway Station Time Table


  • Station Code: BRQ
115467  SGUJ BXT I C EXPRESSDaily
07:51
Arr
Arrival
07:52
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
215768  APDJ SGUJ I C EXPRESSDaily
08:33
Arr
Arrival
08:34
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
307514  BXT SGUJ DMU SPECIALMon Tue Wed Thu Fri Sat
10:01
Arr
Arrival
10:02
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
407525  SGUJ NBQ DMU SPLDaily
11:40
Arr
Arrival
11:41
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
507526  NBQ SGUJ DEMU SPLDaily
13:30
Arr
Arrival
13:31
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
615468  BXT SGUJ I C EXPRESSDaily
14:26
Arr
Arrival
14:27
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
707513  SGUJ BXT DMU SPECIALMon Tue Wed Thu Fri Sun
16:56
Arr
Arrival
16:57
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
815767  SGUJ APDJ I C EXPRESSDaily
18:19
Arr
Arrival
18:20
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express