Bangrod (BOD) Railway Station Time Table


  • Station Code: BOD
119103  RTM KOTA MEMU EXPDaily
07:25
Arr
Arrival
07:26
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
209384  NAD RTM MEMU SPECIALDaily
07:44
Arr
Arrival
07:45
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
319339  DAHOD BHOPAL EXPRESSDaily
08:16
Arr
Arrival
08:17
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
419020  HW BDTS EXPDaily
08:42
Arr
Arrival
08:43
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
509546  NAD RTM SPLDaily
09:12
Arr
Arrival
09:13
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
609545  RTM NAD SPLDaily
10:11
Arr
Arrival
10:12
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
719019  DEHRADUN EXPDaily
12:05
Arr
Arrival
12:06
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
819819  BRC KOTA EXPRESSDaily
14:20
Arr
Arrival
14:22
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
919820  KOTA BRC EXPRESSDaily
17:40
Arr
Arrival
17:42
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1019340  BPL DHD EXPRESSDaily
18:57
Arr
Arrival
18:58
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1119104  KOTA RTM MEMU EXPDaily
19:54
Arr
Arrival
19:55
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1209383  RTM NAD MEMU SPLDaily
20:01
Arr
Arrival
20:02
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special