Barahat (BHLE) Railway Station Time Table


  • Station Code: BHLE
113230  RJPB GODA WEEKLY EXPRESSSat
04:11
Arr
Arrival
04:13
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
218185  TATA GODA WEEKLY EXPTue
04:26
Arr
Arrival
04:28
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
318603  RNC GODDA EXPWed Fri Sun
04:26
Arr
Arrival
04:28
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
403442  BGP HSDA DMU PGR SPLDaily
05:29
Arr
Arrival
05:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
513242  RJPB T BANKA EXPRESSMon Tue Wed Thu Fri Sun
05:55
Arr
Arrival
05:57
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
603452  BGP BAKA DEMU PGR SPLDaily
07:14
Arr
Arrival
07:15
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
713016  JMP HWH KAVIGURU EXPDaily
07:33
Arr
Arrival
07:35
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
803481  GODA BGP DEMU PGR SPLDaily
08:24
Arr
Arrival
08:25
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
903634  JMP DGHR DEMU PGR SPLMon Tue Wed Thu Fri Sat
09:17
Arr
Arrival
09:18
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1013241  BAKA RJPB T EXPRESSMon Tue Wed Thu Fri Sun
09:19
Arr
Arrival
09:21
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1113229  GODA RJPB WEEKLY EXPRESSSat
09:24
Arr
Arrival
09:26
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1203449  BAKA BGP DEMU PGR SPLDaily
10:31
Arr
Arrival
10:32
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1303441  HSDA BGP DEMU PGR SPLDaily
12:04
Arr
Arrival
12:06
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1403482  BGP GODA DEMU PGR SPLDaily
12:06
Arr
Arrival
12:07
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1503444  BGP HSDA DEMU PGR SPLDaily
13:54
Arr
Arrival
13:55
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1612349  GODA NDLS HUMSAFAR EXPRESMon
14:54
Arr
Arrival
14:56
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
1718186  GODA TATA WEEKLY EXPTue
14:54
Arr
Arrival
14:56
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1818604  GODDA RNC EXPWed Fri Sun
14:54
Arr
Arrival
14:56
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1903443  HSDA BGP DMU PGR SPLDaily
16:38
Arr
Arrival
16:39
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2003633  DGHR JMP DEMU PGR SPLMon Tue Wed Thu Fri Sat
17:17
Arr
Arrival
17:18
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2103448  BGP BAKA DEMU PGR SPLDaily
18:23
Arr
Arrival
18:24
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2213015  HWH JMP KAVIGURU EXPDaily
18:57
Arr
Arrival
18:58
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
2303447  BAKA BGP DEMU PGR SPLDaily
19:50
Arr
Arrival
19:52
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
2403446  BGP HSDA DEMU PGR SPLDaily
20:47
Arr
Arrival
20:48
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2512350  NDLS GODDA HUMSAFAR EXPWed
21:23
Arr
Arrival
21:25
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
2603445  HSDA BGP DEMU PGR SPLDaily
23:47
Arr
Arrival
23:48
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special