Baraigram Junction (BRGM) Railway Station Time Table


  • Station Code: BRGM
105678  DMR SCL PASSENGER SPLWed Sat
06:31
Arr
Arrival
06:32
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
205687  DLCR SCL PASSENGER SPLTue Wed Thu Sat Sun
08:28
Arr
Arrival
08:30
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
315664  SCL AGTL EXPRESSDaily
11:39
Arr
Arrival
11:41
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
407679  AGTL KXJ DMU SPLDaily
12:25
Arr
Arrival
12:26
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
505694  BPB DLCR PASSENGER SPLMon Tue Wed Fri Sat
13:14
Arr
Arrival
13:16
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
607680  KXJ AGTL DMU SPLDaily
14:33
Arr
Arrival
14:34
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
715663  AGTL SCL EXPRESSDaily
15:18
Arr
Arrival
15:20
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
805693  DLCR BPB PASSENGER SPLMon Tue Wed Fri Sat
17:13
Arr
Arrival
17:15
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
905688  SCL DLCR PASSENGER SPLMon Tue Wed Fri Sat
18:25
Arr
Arrival
18:27
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1005677  SCL DMR PASSENGER SPLTue Fri
21:05
Arr
Arrival
21:06
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special