Barkur (BKJ) Railway Station Time Table


  • Station Code: BKJ
116595  SBC KAWR EXPRESSDaily
04:40
Arr
Arrival
04:42
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
212619  MATSYAGANDHA EXPDaily
05:14
Arr
Arrival
05:16
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
306602  MAQ MAO EXP SPLDaily
07:46
Arr
Arrival
07:47
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
410107  MAO MAQ MEMU EXPRESSMon Tue Wed Thu Fri Sat
09:36
Arr
Arrival
09:37
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
506563  YPR MRDW EXP SPLSun
10:56
Arr
Arrival
10:58
Dep
Departure
2 Min
Halt
Train on Demand
 
606564  MRDW YPR EXP SPLSun
15:00
Arr
Arrival
15:02
Dep
Departure
2 Min
Halt
Train on Demand
 
712620  MATSYAGANDA EXPDaily
16:02
Arr
Arrival
16:04
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
810108  MAQ MAO MEMU EXPRESSMon Tue Wed Thu Fri Sat
17:26
Arr
Arrival
17:27
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
906601  MAO MAQ EXP SPLDaily
18:00
Arr
Arrival
18:01
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1016596  KAWR SBC EXPRESSDaily
20:45
Arr
Arrival
20:47
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express