Basharatganj (BTG) Railway Station Time Table


  • Station Code: BTG
104376  BE ALJN EXP SPLDaily
05:25
Arr
Arrival
05:27
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
204304  DELHI SHAJANPUR MEXP SPLDaily
08:48
Arr
Arrival
08:53
Dep
Departure
5 Min
Halt
Passenger Special
 
304378  BARELLY ALIGARH MEXPDaily
09:31
Arr
Arrival
09:32
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
404366  MB BE EXP SPLDaily
11:00
Arr
Arrival
11:02
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
512036  PURNAGIRI JAN SHATABDIDaily
12:14
Arr
Arrival
12:16
Dep
Departure
2 Min
Halt
Jan Shatabdi Express
 
612035  PURNAGIRI JAN SHATABDIDaily
14:38
Arr
Arrival
14:40
Dep
Departure
2 Min
Halt
Jan Shatabdi Express
 
704365  BE MB MEX SPLDaily
15:08
Arr
Arrival
15:10
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
804375  ALIGARH BARELLY EXP SPLDaily
17:00
Arr
Arrival
17:02
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
904303  SHAJANPUR DELHI MEXP SPLDaily
17:39
Arr
Arrival
17:42
Dep
Departure
3 Min
Halt
Passenger Special
 
1004377  ALJN BE MEXPDaily
22:41
Arr
Arrival
22:43
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special