Bassi Pathanam (BSPN) Railway Station Time Table


  • Station Code: BSPN
114553  HIMACHAL EXPDaily
04:17
Arr
Arrival
04:19
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
204567  UMB NLDM SPLDaily
07:22
Arr
Arrival
07:23
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
304524  NLDM UMB MEX SPLDaily
08:11
Arr
Arrival
08:12
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
404501  SRE UHL MEX SPLDaily
09:34
Arr
Arrival
09:35
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
504577  UMB NLDM SPLDaily
12:55
Arr
Arrival
12:56
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
604502  UHL SRE MEX SPLDaily
16:04
Arr
Arrival
16:05
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
704580  NLDM UMB SPLDaily
19:23
Arr
Arrival
19:24
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
804523  SRE NLDM MEX SPLDaily
20:03
Arr
Arrival
20:04
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
914554  HIMACHAL EXPRESDaily
23:57
Arr
Arrival
23:59
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express