Batala Junction (BAT) Railway Station Time Table


  • Station Code: BAT
119415  ADI SVDK EXPRESSTue
00:19
Arr
Arrival
00:21
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
219226  JAT JU EXPRESSDaily
01:02
Arr
Arrival
01:04
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
319225  JU JAT EXPDaily
02:04
Arr
Arrival
02:06
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
404397  ASR PTK EXP SPLDaily
05:26
Arr
Arrival
05:28
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
506934  PTK ASR EXP SPLDaily
06:02
Arr
Arrival
06:04
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
604660  PTK ASR MEX SPLDaily
07:05
Arr
Arrival
07:07
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
704611  ASR PTK MEX SPLDaily
07:34
Arr
Arrival
07:36
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
822430  PTK DLI SUPERFASTMon Tue Wed Thu Sat Sun
08:11
Arr
Arrival
08:13
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
918101  TATA JAT EXPTue Fri Sun
09:08
Arr
Arrival
09:10
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1018309  SBP JAT EXPRESS SPECIALMon Wed Thu Sat
09:08
Arr
Arrival
09:10
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1114633  RAVI EXPRESSDaily
09:51
Arr
Arrival
09:53
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1204398  PTK ASR EXP SPLDaily
09:59
Arr
Arrival
10:01
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1306933  ASR PTK EXP SPLDaily
12:56
Arr
Arrival
12:58
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1406947  ASR QDN EXP SPLDaily
13:40
Arr
Arrival
14:00
Dep
Departure
20 Min
Halt
Passenger Special
 
1506936  PTK VKA EXP SPLDaily
13:46
Arr
Arrival
13:50
Dep
Departure
4 Min
Halt
Passenger Special
 
1614634  RAVI EXPRESSDaily
15:11
Arr
Arrival
15:13
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1706935  VKA PTK EXP SPLDaily
15:43
Arr
Arrival
15:45
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1819416  SVDK ADI EXPTue
15:48
Arr
Arrival
15:50
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1922429  DLI PTK EXPMon Tue Wed Fri Sat Sun
16:28
Arr
Arrival
16:30
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
2006948  QDN ASR EXP SPLDaily
16:35
Arr
Arrival
17:00
Dep
Departure
25 Min
Halt
Passenger Special
 
2104659  ASR PTK MEX SPLDaily
18:16
Arr
Arrival
18:18
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
2218102  JAT TATA EXPMon Wed Sat
18:26
Arr
Arrival
18:28
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
2318310  JAT SBP EXPRESSTue Thu Fri Sun
18:26
Arr
Arrival
18:28
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
2404612  PTK ASR MEX SPLDaily
19:27
Arr
Arrival
19:29
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
2506938  PTK ASR EXP SPLDaily
20:22
Arr
Arrival
20:24
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
2606937  ASR PTK EXP SPLDaily
21:18
Arr
Arrival
21:20
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special