Baytu (BUT) Railway Station Time Table


  • Station Code: BUT
114661  BME JAT EXPMon Wed Sat
01:08
Arr
Arrival
01:10
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
214662  JAT BME EXPTue Fri Sun
02:28
Arr
Arrival
02:30
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
314805  YPR BME AC EXPWed
03:34
Arr
Arrival
03:36
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
420488  MALANI EXPRESSWed Sat
04:40
Arr
Arrival
04:42
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
520490  MTJ BME SFMon Tue Thu Fri Sun
04:40
Arr
Arrival
04:42
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
604840  BME JU PASSENGER SPLDaily
04:50
Arr
Arrival
04:52
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
714895  JU BME MEXDaily
08:03
Arr
Arrival
08:05
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
814888  BARMER RKSH EXPDaily
08:37
Arr
Arrival
08:39
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
914896  BME JU MEXDaily
10:46
Arr
Arrival
10:48
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1004843  JU BME PASS SPLDaily
12:37
Arr
Arrival
12:39
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1109037  BDTS BME SPLSat
12:50
Arr
Arrival
12:52
Dep
Departure
2 Min
Halt
Train on Demand
 
1204844  BME JU PASS SPLDaily
13:53
Arr
Arrival
13:55
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1304839  JU BME PASSENGER SPLDaily
17:00
Arr
Arrival
17:02
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1414887  RKSH BME EXPDaily
18:06
Arr
Arrival
18:08
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1509038  BME BDTS SPLSat
21:39
Arr
Arrival
21:41
Dep
Departure
2 Min
Halt
Train on Demand
 
1614806  BME YPR AC EXPThu
22:37
Arr
Arrival
22:39
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1720487  MALANI EXPRESSMon Thu
23:02
Arr
Arrival
23:04
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
1820489  BME MTJ SFTue Wed Fri Sat Sun
23:02
Arr
Arrival
23:04
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express