Begampet (BMT) Railway Station Time Table


  • Station Code: BMT
117013  HDP HYBMon Wed Sat
02:09
Arr
Arrival
02:10
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
211019  CSMT BBS KONARK EXPRESSDaily
02:54
Arr
Arrival
02:55
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
322732  MUMBAI CSMT HYB EXPDaily
03:25
Arr
Arrival
03:26
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
412736  YPR SC GARIBRATH EXPTue Fri Sun
03:34
Arr
Arrival
03:35
Dep
Departure
1 Min
Halt
Garib Rath
 
507335  BGM SC EXP SPLDaily
04:28
Arr
Arrival
04:30
Dep
Departure
2 Min
Halt
Train on Demand
 
617255  NS LPI EXPDaily
04:29
Arr
Arrival
04:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
717650  AWB HYB PASSDaily
04:44
Arr
Arrival
04:45
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
812796  LPI BZA SUP EXPDaily
04:59
Arr
Arrival
05:00
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
912737  COA LPI GOWTAMI EXPDaily
05:04
Arr
Arrival
05:05
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
1012793  TPTY NZB RAYALSEEMA EXPDaily
05:09
Arr
Arrival
05:10
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
1147151  UR LPIDaily
05:14
Arr
Arrival
05:15
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1212592  SBC GKP EXPTue
05:28
Arr
Arrival
05:30
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
1317664  NED TDU EXPDaily
05:35
Arr
Arrival
05:36
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1417029  BJP HYBDaily
05:49
Arr
Arrival
05:50
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1512733  TPTY LPI NARAYANADRI EXPDaily
05:51
Arr
Arrival
05:52
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
1647101  HYB LPIDaily
05:51
Arr
Arrival
05:52
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1707752  FM WADIDaily
06:04
Arr
Arrival
06:05
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1847213  LPI URDaily
06:19
Arr
Arrival
06:20
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1919202  PBR SC EXPRESSWed
06:28
Arr
Arrival
06:30
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
2022717  RJT SC RAJKOT EXPTue Thu Fri
06:29
Arr
Arrival
06:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
2112806  LPI VSKP S F EXPDaily
06:32
Arr
Arrival
06:33
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
2212775  CCT LPI COCANADA EXPMon Wed Fri
06:36
Arr
Arrival
06:37
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
2347102  HYB LPIDaily
06:51
Arr
Arrival
06:52
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
2447150  SC LPIMon Tue Wed Thu Fri Sat
06:57
Arr
Arrival
06:58
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
2547173  LPI URDaily
06:59
Arr
Arrival
07:00
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
2647126  LPI HYBDaily
07:09
Arr
Arrival
07:10
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
2747175  LPI FMDaily
07:19
Arr
Arrival
07:20
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
2847153  UR LPIMon Tue Wed Thu Fri Sat
07:24
Arr
Arrival
07:25
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
2917001  SNSI SC EXPTue Sun
07:43
Arr
Arrival
07:45
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
3017205  SNSI CCT EXPMon Wed Fri
07:44
Arr
Arrival
07:45
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
3117207  SNSI BZA EXPThu
07:44
Arr
Arrival
07:45
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
3207591  SC VKBDaily
07:52
Arr
Arrival
07:53
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
3347103  HYB LPIDaily
08:06
Arr
Arrival
08:07
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
3447128  LPI HYBDaily
08:09
Arr
Arrival
08:10
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
3507759  CT SC MEMUDaily
08:12
Arr
Arrival
08:13
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
3647154  UR LPIDaily
08:14
Arr
Arrival
08:15
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
3717647  HYB PAUDaily
08:34
Arr
Arrival
08:35
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
3847129  LPI HYBMon Tue Wed Thu Fri Sat
08:39
Arr
Arrival
08:40
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
3947176  LPI URMon Tue Wed Thu Fri Sat
08:54
Arr
Arrival
08:55
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
4047104  HYB LPIDaily
09:11
Arr
Arrival
09:12
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
4147211  UR LPIDaily
09:19
Arr
Arrival
09:20
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
4247155  FM LPIDaily
09:34
Arr
Arrival
09:35
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
4347178  LPI FMDaily
09:34
Arr
Arrival
09:35
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
4447130  LPI HYBDaily
09:44
Arr
Arrival
09:45
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
4517009  BIDR HYBDaily
09:47
Arr
Arrival
09:48
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
4647177  RCPT FMDaily
10:00
Arr
Arrival
10:01
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
4717319  UBL HYB EXPRESSDaily
10:04
Arr
Arrival
10:05
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
4847105  HYB LPIMon Tue Wed Thu Fri Sat
10:11
Arr
Arrival
10:12
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
4912747  GNT VKB PALNADUDaily
10:31
Arr
Arrival
10:32
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
5047212  LPI URDaily
10:34
Arr
Arrival
10:35
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
5147132  LPI HYBMon Tue Wed Thu Fri Sat
10:44
Arr
Arrival
10:45
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
5247165  UR LPIMon Tue Wed Thu Fri Sat
10:51
Arr
Arrival
10:52
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
5347108  HYB LPIDaily
11:06
Arr
Arrival
11:07
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
5411020  BBS CSMT KONARK EXPRESSDaily
11:10
Arr
Arrival
11:12
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
5512701  CSMT HYB HUSSAINSAGAR EXPDaily
11:19
Arr
Arrival
11:20
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
5647133  LPI HYBMon Tue Wed Thu Fri Sat
11:39
Arr
Arrival
11:40
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
5747109  HYB LPIMon Tue Wed Thu Fri Sat
11:46
Arr
Arrival
11:47
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
5847157  UR LPIDaily
11:49
Arr
Arrival
11:50
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
5947179  LPI FMDaily
11:49
Arr
Arrival
11:50
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
6047156  FM LPIDaily
12:04
Arr
Arrival
12:05
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
6147189  LPI FMMon Tue Wed Thu Fri Sat
12:09
Arr
Arrival
12:10
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
6207592  VKB KCGDaily
12:24
Arr
Arrival
12:25
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
6347135  LPI HYBMon Tue Wed Thu Fri Sat
12:24
Arr
Arrival
12:25
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
6447110  HYB LPIMon Tue Wed Thu Fri Sat
12:31
Arr
Arrival
12:32
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
6547214  UR LPIDaily
12:31
Arr
Arrival
12:32
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
6647181  LPI URDaily
13:09
Arr
Arrival
13:10
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
6747111  HYB LPIMon Tue Wed Thu Fri Sat
13:11
Arr
Arrival
13:12
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
6847136  LPI HYBMon Tue Wed Thu Fri Sat
13:19
Arr
Arrival
13:20
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
6912025  PUNE SC SHATABDIMon Wed Thu Fri Sat Sun
13:39
Arr
Arrival
13:40
Dep
Departure
1 Min
Halt
Shatabdi Express
 
7047137  LPI HYBMon Tue Wed Thu Fri Sat
13:49
Arr
Arrival
13:50
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
7147158  FM LPIDaily
13:49
Arr
Arrival
13:50
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
7212591  GKP YPR EXPSun
13:54
Arr
Arrival
13:55
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
7347182  LPI FMDaily
13:54
Arr
Arrival
13:55
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
7447112  HYB LPIMon Tue Wed Thu Fri Sat
14:11
Arr
Arrival
14:12
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
7547216  FM LPIDaily
14:19
Arr
Arrival
14:20
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
7647114  HYB LPIMon Tue Wed Thu Fri Sat
14:36
Arr
Arrival
14:37
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
7712026  SC PUNE SHATABDIMon Wed Thu Fri Sat Sun
14:54
Arr
Arrival
14:55
Dep
Departure
1 Min
Halt
Shatabdi Express
 
7847138  LPI HYBMon Tue Wed Thu Fri Sat
14:54
Arr
Arrival
14:55
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
7912702  HYB CSMT HUSSIANSAGAR EXPDaily
14:59
Arr
Arrival
15:00
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
8019201  SC PBR EXPWed
15:09
Arr
Arrival
15:10
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
8122718  SC RJT EXPMon Tue Sat
15:09
Arr
Arrival
15:10
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
8247183  LPI FMDaily
15:09
Arr
Arrival
15:10
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
8347185  LPI FMDaily
15:24
Arr
Arrival
15:25
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
8412748  VKB GNT PALNADU EXPDaily
15:29
Arr
Arrival
15:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
8547186  LPI FMDaily
15:39
Arr
Arrival
15:40
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
8647116  HYB LPIMon Tue Wed Thu Fri Sat
15:46
Arr
Arrival
15:47
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
8747161  FM LPIDaily
15:48
Arr
Arrival
15:49
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
8847139  LPI HYBMon Tue Wed Thu Fri Sat
15:49
Arr
Arrival
15:50
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
8917320  HYB UBL EXPRESSDaily
15:59
Arr
Arrival
16:00
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
9017002  SC SNSI EXPFri Sun
16:34
Arr
Arrival
16:35
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
9117206  COA SNSI EXPMon Wed Sat
16:34
Arr
Arrival
16:35
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
9217208  BZA SNSI EXPRESSTue
16:34
Arr
Arrival
16:35
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
9347140  LPI HYBMon Tue Wed Thu Fri Sat
16:39
Arr
Arrival
16:40
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
9447160  UR LPIDaily
16:39
Arr
Arrival
16:40
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
9547118  HYB LPIMon Tue Wed Thu Fri Sat
16:41
Arr
Arrival
16:42
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
9647162  FM LPIDaily
16:59
Arr
Arrival
17:00
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
9747210  LPI URMon Tue Wed Thu Fri Sat
17:04
Arr
Arrival
17:05
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
9812794  NZB TPTY RAYALSEEMA EXPDaily
17:24
Arr
Arrival
17:25
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
9947120  HYB LPIMon Tue Wed Thu Fri Sat
17:31
Arr
Arrival
17:32
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
10017648  HYB PASSDaily
17:32
Arr
Arrival
17:33
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
10112734  SC LPINARAYANADRI EXPDaily
17:39
Arr
Arrival
17:40
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
10247184  LPI FMDaily
17:39
Arr
Arrival
17:40
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
10347187  LPI FMMon Tue Wed Thu Fri Sat
17:59
Arr
Arrival
18:00
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
10447163  FM LPIDaily
18:04
Arr
Arrival
18:05
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
10507760  SC CTDaily
18:09
Arr
Arrival
18:10
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
10647119  HYB LPIDaily
18:16
Arr
Arrival
18:17
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
10747142  LPI HYBDaily
18:24
Arr
Arrival
18:25
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
10807751  WADI KCGDaily
18:29
Arr
Arrival
18:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
10947188  LPI FMDaily
18:29
Arr
Arrival
18:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
11012805  VSKP LPI S F FESTIVAL SFDaily
18:31
Arr
Arrival
18:32
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
11117010  SC BIDR INTER CITY EXPDaily
18:39
Arr
Arrival
18:40
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
11247190  LPI URMon Tue Wed Thu Fri Sat
19:04
Arr
Arrival
19:05
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
11347121  HYB LPIDaily
19:06
Arr
Arrival
19:07
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
11447164  UR LPIMon Tue Wed Thu Fri Sat
19:06
Arr
Arrival
19:07
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
11512776  LPI CCT COCANADA EXPMon Wed Fri
19:19
Arr
Arrival
19:20
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
11647143  LPI HYBDaily
19:24
Arr
Arrival
19:25
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
11747217  LPI FMDaily
19:39
Arr
Arrival
19:40
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
11847166  FM LPIMon Tue Wed Thu Fri Sat
19:59
Arr
Arrival
20:00
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
11947122  HYB LPIDaily
20:06
Arr
Arrival
20:07
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
12047191  LPI FMMon Tue Wed Thu Fri Sat
20:24
Arr
Arrival
20:25
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
12147207  FM LPIDaily
20:28
Arr
Arrival
20:29
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
12247145  LPI HYBDaily
20:34
Arr
Arrival
20:35
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
12312735  SC YPR GARIB RATH EXPWed Fri Sun
20:39
Arr
Arrival
20:40
Dep
Departure
1 Min
Halt
Garib Rath
 
12417014  HYB HDPMon Thu Sat
20:46
Arr
Arrival
20:47
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
12547167  FM LPIDaily
20:49
Arr
Arrival
20:50
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
12612738  LPI COA GOWTAMI EXPDaily
20:52
Arr
Arrival
20:53
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
12717030  HYB BJP PASSDaily
21:24
Arr
Arrival
21:25
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
12817256  LPI NS EXPDaily
21:24
Arr
Arrival
21:25
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
12917663  TDU PBN EXPDaily
21:29
Arr
Arrival
21:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
13047192  LPI FMMon Tue Wed Thu Fri Sat
21:29
Arr
Arrival
21:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
13147203  FM LPIMon Tue Wed Thu Fri Sat
21:29
Arr
Arrival
21:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
13247159  LPI URDaily
21:44
Arr
Arrival
21:45
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
13347146  LPI HYBDaily
21:54
Arr
Arrival
21:55
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
13447218  FM LPIDaily
21:54
Arr
Arrival
21:55
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
13547194  LPI FMDaily
22:14
Arr
Arrival
22:15
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
13612795  BZA LPI SUP EXPDaily
22:24
Arr
Arrival
22:25
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
13707336  SC BGM EXP SPLDaily
22:28
Arr
Arrival
22:30
Dep
Departure
2 Min
Halt
Train on Demand
 
13847125  HYB LPIDaily
22:36
Arr
Arrival
22:37
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
13922731  HYB CSMT MUMBAI EXPDaily
22:39
Arr
Arrival
22:40
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
14017649  HYB AWBDaily
22:54
Arr
Arrival
22:55
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
14147170  FM LPIMon Tue Wed Thu Fri Sat
22:54
Arr
Arrival
22:55
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
14247195  LPI SCMon Tue Wed Thu Fri Sat
23:19
Arr
Arrival
23:20
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
14347220  FM LPIMon Tue Wed Thu Fri Sat
23:24
Arr
Arrival
23:25
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
14447193  LPI SCDaily
23:54
Arr
Arrival
23:55
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban