Benisar (BS) Railway Station Time Table


  • Station Code: BS
104855  BKN RTGH DMU SPLDaily
05:17
Arr
Arrival
05:18
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
214898  HSR BKN EXPDaily
07:28
Arr
Arrival
07:29
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
304831  BKN CUR DMU SPLDaily
11:04
Arr
Arrival
11:05
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
404789  RE BKN SPLDaily
11:35
Arr
Arrival
11:36
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
504790  BKN RE SPLDaily
15:08
Arr
Arrival
15:09
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
604832  CUR BKN SPLDaily
15:49
Arr
Arrival
15:50
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
714897  BKN HSR EXPDaily
19:34
Arr
Arrival
19:35
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
804856  RTGH BKN PASSGENGERDaily
21:42
Arr
Arrival
21:43
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special