Berhampore Crt (BPC) Railway Station Time Table


  • Station Code: BPC
103197  SDAH LGL MEMU PGR SPLDaily
00:04
Arr
Arrival
00:05
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
203191  LGL PGR SPLDaily
03:53
Arr
Arrival
03:54
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
303144  LGL RHA MEMU PGR SPLDaily
04:24
Arr
Arrival
04:25
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
403116  LGL SDAH MEMU PGR SPLDaily
05:38
Arr
Arrival
05:40
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
513104  LGL SDAH BHAGIRATHI EXPDaily
06:37
Arr
Arrival
06:38
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
631765  RHA LGL EMU PASSDaily
07:02
Arr
Arrival
07:04
Dep
Departure
2 Min
Halt
Suburban
 
713118  LGL KOAA EXPMon Wed Fri Sat
07:55
Arr
Arrival
07:57
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
803171  SDAH LGL PASS SPLDaily
08:18
Arr
Arrival
08:19
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
903184  LGL SDAH PASS SPLDaily
08:20
Arr
Arrival
08:21
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1003143  RHA LGL MEMU PGR SPLDaily
09:11
Arr
Arrival
09:12
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1103194  LGL KOAA MEMU PGR SPLDaily
09:21
Arr
Arrival
09:23
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1231768  LGL RHA PASSENGERDaily
09:44
Arr
Arrival
09:46
Dep
Departure
2 Min
Halt
Suburban
 
1313113  KOAA LGL EXPDaily
10:10
Arr
Arrival
10:15
Dep
Departure
5 Min
Halt
Mail Express
 
1403190  LGL SDAH PGR SPLDaily
10:17
Arr
Arrival
10:19
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1531773  RHA LGL PASSDaily
11:38
Arr
Arrival
11:39
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1603196  LGL SDAH MEMU PGR SPLDaily
12:03
Arr
Arrival
12:04
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1731861  KNJ LGL EMU PASSENGERDaily
12:15
Arr
Arrival
12:17
Dep
Departure
2 Min
Halt
Suburban
 
1831770  LGL RHA EMU PGRDaily
13:03
Arr
Arrival
13:04
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1903115  SDAH LGL MEMU PGR SPLDaily
14:08
Arr
Arrival
14:10
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
2031774  LGL RHA LOCALDaily
14:48
Arr
Arrival
14:49
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
2131769  RHA LGL EMU PASSDaily
15:24
Arr
Arrival
15:26
Dep
Departure
2 Min
Halt
Suburban
 
2203192  LGL SDAH PASS SPLDaily
15:29
Arr
Arrival
15:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2303183  SDAH LGL PGR SPLDaily
17:06
Arr
Arrival
17:08
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
2413114  LGL KOAA HAZARDUARI EXPDaily
17:28
Arr
Arrival
17:30
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
2531864  LGL KNJ EMU PASSENGERDaily
17:57
Arr
Arrival
17:59
Dep
Departure
2 Min
Halt
Suburban
 
2603193  KOAA LGL MEMU PGR SPLDaily
18:03
Arr
Arrival
18:04
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2731771  RHA LGL EMU PASSDaily
19:19
Arr
Arrival
19:20
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
2803198  LGL SDAH MEMU PGR SPLDaily
19:20
Arr
Arrival
19:21
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2913117  KOAA LGL EXPTue Thu Fri Sun
19:38
Arr
Arrival
19:40
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
3031772  LGL RHA EMU PGRDaily
20:32
Arr
Arrival
20:34
Dep
Departure
2 Min
Halt
Suburban
 
3103189  SDAH LGL PGR SPLDaily
20:40
Arr
Arrival
20:42
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
3213103  SDAH LGL BHAGIRATHI EXPDaily
21:47
Arr
Arrival
21:49
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
3303195  SDAH LGL MEMU PGR SPLDaily
23:05
Arr
Arrival
23:06
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
3403172  LGL SDAH PGR SPLDaily
23:15
Arr
Arrival
23:18
Dep
Departure
3 Min
Halt
Passenger Special