Bhestan (BHET) Railway Station Time Table


  • Station Code: BHET
122914  SAHARSA BDTS HUMSAFARThu
00:10
Arr
Arrival
00:15
Dep
Departure
5 Min
Halt
Superfast Express
 
222972  PNBE BDTS SUF EXPRESSFri
00:10
Arr
Arrival
00:15
Dep
Departure
5 Min
Halt
Superfast Express
 
309051  MMCT BSL TOD SPLMon Wed Sat
04:25
Arr
Arrival
04:30
Dep
Departure
5 Min
Halt
Train on Demand
 
415068  BDTS GKP EXPFri
04:25
Arr
Arrival
04:30
Dep
Departure
5 Min
Halt
Mail Express
 
519003  KHANDESH EXPRESSTue Thu Sun
04:25
Arr
Arrival
04:30
Dep
Departure
5 Min
Halt
Mail Express
 
612944  UDHYOG KARMI EXPRESSSat
04:28
Arr
Arrival
04:33
Dep
Departure
5 Min
Halt
Superfast Express
 
719002  SURAT VR EXPDaily
04:31
Arr
Arrival
04:32
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
819425  BVI NDB EXPDaily
05:00
Arr
Arrival
05:05
Dep
Departure
5 Min
Halt
Mail Express
 
919052  MFP BL EXPRESSWed
05:50
Arr
Arrival
05:55
Dep
Departure
5 Min
Halt
Mail Express
 
1019418  ADI BVI EXPDaily
06:30
Arr
Arrival
06:31
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1109161  BL BRC PASS SPLDaily
07:18
Arr
Arrival
07:19
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1219101  VIRAR BH EXPRESSDaily
08:58
Arr
Arrival
09:00
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1309152  ST BL MEMUDaily
09:33
Arr
Arrival
09:34
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1409087  SJN ST MEMU SPECIALDaily
09:55
Arr
Arrival
09:56
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1515067  GKP BDTS EXPThu
13:20
Arr
Arrival
13:25
Dep
Departure
5 Min
Halt
Mail Express
 
1619102  ST VR EXPRESSDaily
16:58
Arr
Arrival
16:59
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1709151  BL ST MEMUDaily
17:06
Arr
Arrival
17:07
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1809088  ST SJN MEMU SPECIALDaily
17:37
Arr
Arrival
17:38
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1919426  NDB BVI EXPDaily
18:25
Arr
Arrival
18:30
Dep
Departure
5 Min
Halt
Mail Express
 
2009180  SURAT VR MEMU SPECIALDaily
18:51
Arr
Arrival
18:52
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2109162  BRC BL PASS SPLDaily
18:53
Arr
Arrival
18:54
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2222913  BDTS SAHARSA HUMSAFARSun
20:25
Arr
Arrival
20:30
Dep
Departure
5 Min
Halt
Superfast Express
 
2319417  BVI ADI EXPDaily
20:57
Arr
Arrival
20:59
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
2419001  VIRAR ST EXPDaily
22:42
Arr
Arrival
22:43
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
2512943  UDYOGKARMI EXPRESSWed
22:52
Arr
Arrival
22:57
Dep
Departure
5 Min
Halt
Superfast Express
 
2619051  VALSAD MFP EXPRESSSat
22:52
Arr
Arrival
22:57
Dep
Departure
5 Min
Halt
Mail Express
 
2722971  BDTS PNBE SUFMon
22:52
Arr
Arrival
22:57
Dep
Departure
5 Min
Halt
Superfast Express
 
2819004  KHANDESH EXPRESSTue Thu Sun
23:40
Arr
Arrival
23:45
Dep
Departure
5 Min
Halt
Mail Express
 
2909052  BSL MMCT TOD SPLMon Wed Sat
23:50
Arr
Arrival
23:55
Dep
Departure
5 Min
Halt
Train on Demand