Bhimavaram Junction (BVRM) Railway Station Time Table


  • Station Code: BVRM
107772  BVRM NDDDaily
Starting Station
Arr
Arrival
16:10
Dep
Departure


Passenger Special
 
207865  BVRM BZADaily
Starting Station
Arr
Arrival
21:05
Dep
Departure


Passenger Special
 
307878  BVRM MTMDaily
Starting Station
Arr
Arrival
06:00
Dep
Departure


Passenger Special
 
407881  BVRM NDDDaily
Starting Station
Arr
Arrival
07:10
Dep
Departure


Passenger Special
 
507885  BVRM NDDDaily
Starting Station
Arr
Arrival
17:55
Dep
Departure


Passenger Special
 
617263  BVRM NSDaily
Starting Station
Arr
Arrival
05:25
Dep
Departure


Mail Express
 
717219  MTM VSKP PASSDaily
00:03
Arr
Arrival
00:05
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
817248  DMM NSDaily
03:58
Arr
Arrival
04:00
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
917220  VSKP MTMDaily
04:20
Arr
Arrival
04:35
Dep
Departure
15 Min
Halt
Mail Express
 
1007897  NS NDDDaily
04:24
Arr
Arrival
04:25
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1117256  LPI NS EXPDaily
06:08
Arr
Arrival
06:10
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1207884  NDD BVRMDaily
06:40
Arr
Arrival
Ending Station
Dep
Departure


Passenger Special
 
1317282  NS GNTDaily
06:48
Arr
Arrival
06:50
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1407771  NARSAPUR NDDDaily
07:58
Arr
Arrival
08:00
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1507673  NS NDDDaily
09:19
Arr
Arrival
09:20
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1617270  NS BZADaily
10:23
Arr
Arrival
10:25
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1707877  BZA BVRMDaily
10:30
Arr
Arrival
Ending Station
Dep
Departure


Passenger Special
 
1807280  NDD NSDaily
10:33
Arr
Arrival
10:35
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1907674  NDD NSDaily
12:33
Arr
Arrival
12:35
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
2007281  NS GNTDaily
13:53
Arr
Arrival
13:55
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
2107283  BZA BVRMDaily
14:50
Arr
Arrival
Ending Station
Dep
Departure


Passenger Special
 
2207863  NS BZADaily
15:25
Arr
Arrival
15:30
Dep
Departure
5 Min
Halt
Passenger Special
 
2307862  BZA NS PASSENGERDaily
17:28
Arr
Arrival
17:30
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
2417247  NS DMMDaily
18:18
Arr
Arrival
18:20
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
2517255  NS LPI EXPDaily
19:23
Arr
Arrival
19:25
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
2607882  NDD BVRMDaily
19:55
Arr
Arrival
Ending Station
Dep
Departure


Passenger Special
 
2717269  BZA NSDaily
20:03
Arr
Arrival
20:05
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
2807883  NS NDDDaily
20:33
Arr
Arrival
20:35
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
2917281  GNT NSDaily
21:13
Arr
Arrival
21:15
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
3007886  NDD BVRMDaily
22:25
Arr
Arrival
Ending Station
Dep
Departure


Passenger Special
 
3107861  BZA NSDaily
22:54
Arr
Arrival
22:55
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
3217264  NS BVRMDaily
23:40
Arr
Arrival
Ending Station
Dep
Departure


Mail Express