Bhimsen (BZM) Railway Station Time Table


  • Station Code: BZM
101802  CNB MKP UNRESRVED EXPDaily
06:50
Arr
Arrival
06:52
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
201823  VGLB LKO UNRSRVED EXP SPLDaily
08:18
Arr
Arrival
08:20
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
301814  CNB JHS UR SPLDaily
09:45
Arr
Arrival
09:47
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
404143  KURJ CNB UNRESERVED EXPDaily
09:58
Arr
Arrival
10:00
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
514110  CNB CKTD EXPDaily
11:42
Arr
Arrival
11:44
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
601813  JHS CNB UR SPLDaily
14:00
Arr
Arrival
14:02
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
704144  CNB KURJ UNRESERVED EXPDaily
16:52
Arr
Arrival
16:54
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
814109  CTKD CNB EXPDaily
19:08
Arr
Arrival
19:10
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
901824  LKO VGLB UNRSRVED EXP SPDaily
19:25
Arr
Arrival
19:27
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1001801  MKP CNB MEMUDaily
21:38
Arr
Arrival
21:40
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special