Bhojipura Junction (BPR) Railway Station Time Table


  • Station Code: BPR
115055  AF RMR EXPMon Wed Sat
03:58
Arr
Arrival
04:00
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
215043  LJN KGM EXPRESSMon Tue Thu Fri Sat
05:05
Arr
Arrival
05:07
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
305351  BC LKU DEMU EXPDaily
06:26
Arr
Arrival
06:28
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
405042  TPU IZN SPL EXPWed Sun
06:27
Arr
Arrival
06:29
Dep
Departure
2 Min
Halt
Train on Demand
 
505062  TPU MTJ SPL EXPMon Tue Thu Fri Sat
06:27
Arr
Arrival
06:29
Dep
Departure
2 Min
Halt
Train on Demand
 
605321  BC TPU DMU SPL EXPDaily
07:31
Arr
Arrival
07:33
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
705386  PBE BC SPL EXPDaily
08:15
Arr
Arrival
08:17
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
805335  KPV KSJ SPL EXPDaily
08:50
Arr
Arrival
08:52
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
905451  KSJ TPU MELA SPLDaily
09:06
Arr
Arrival
09:08
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1005369  KSJ LKU SPL EXPDaily
10:08
Arr
Arrival
10:10
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1105329  BC PBE SPL EXPDaily
10:22
Arr
Arrival
10:24
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1205330  PBE BC SPL EXPDaily
11:33
Arr
Arrival
11:35
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1305370  LKU KSJ SPL EXPDaily
12:20
Arr
Arrival
12:22
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1412209  KGM GARIBRATHTue
12:24
Arr
Arrival
12:26
Dep
Departure
2 Min
Halt
Garib Rath
 
1515044  KGM LJN EXPRESSMon Tue Thu Fri Sat
13:34
Arr
Arrival
13:36
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1605327  BC LKU SPL EXPDaily
14:21
Arr
Arrival
14:23
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1705339  BC PBE SPLDaily
14:56
Arr
Arrival
14:58
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1805340  PBE BC SPLDaily
14:58
Arr
Arrival
15:00
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1905352  KPV BC DEMU EXPDaily
15:38
Arr
Arrival
15:40
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
2005452  TPU KSJ MELA SPLDaily
17:10
Arr
Arrival
17:12
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
2105336  KSJ KPV SPL EXPDaily
17:29
Arr
Arrival
17:31
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
2205041  IZN TPU SPL EXPWed Sun
18:04
Arr
Arrival
18:06
Dep
Departure
2 Min
Halt
Train on Demand
 
2305061  MTJ TPU SPL EXPMon Tue Thu Fri Sat
18:04
Arr
Arrival
18:06
Dep
Departure
2 Min
Halt
Train on Demand
 
2405322  TPU BC DMU SPL EXPDaily
18:06
Arr
Arrival
18:08
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
2505328  LKU BC SPL EXPDaily
18:39
Arr
Arrival
18:41
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
2605311  BC PBE DEMU SPL EXPDaily
18:48
Arr
Arrival
18:50
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
2715061  KSJ LKU EXPDaily
20:16
Arr
Arrival
20:18
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
2815062  LKU KSJ EXPDaily
20:49
Arr
Arrival
20:51
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
2905385  BC PBE SPL EXPDaily
21:01
Arr
Arrival
21:03
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
3012210  CNB GARIBRATHMon
21:22
Arr
Arrival
21:24
Dep
Departure
2 Min
Halt
Garib Rath
 
3105312  PBE BC DEMU SPL EXPDaily
22:02
Arr
Arrival
22:04
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
3215056  RMR AF EXPMon Thu Sat
23:20
Arr
Arrival
23:22
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express