Bhuteshwar (BTSR) Railway Station Time Table


  • Station Code: BTSR
104967  MTJ NDLS EMU EXP SPLDaily
05:07
Arr
Arrival
05:08
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
204496  PWL AGC EXP SPLDaily
05:46
Arr
Arrival
05:47
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
304419  MTJ GZB CAR EMU MEX SPLDaily
05:52
Arr
Arrival
05:53
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
404173  MTJ JP UNRESERVED SPLDaily
07:33
Arr
Arrival
07:34
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
504171  MTJ AWR UNRESERVED SPLDaily
09:57
Arr
Arrival
09:59
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
620489  BME MTJ SFMon Wed Thu Sat Sun
11:39
Arr
Arrival
11:41
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
714725  BNW MTJ EXPDaily
12:21
Arr
Arrival
12:22
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
820490  MTJ BME SFMon Wed Thu Sat Sun
15:53
Arr
Arrival
15:55
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
904172  AWR MTJ UNRESERVED SPLDaily
16:27
Arr
Arrival
16:28
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1004495  AGC PWL EXP SPLDaily
19:39
Arr
Arrival
19:40
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1104420  GZB MTJ CAREMU MEX SPLDaily
20:11
Arr
Arrival
20:12
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1204446  SSB MTJ CAR EMU MEX SPLDaily
21:43
Arr
Arrival
21:44
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1304174  JP MTJ UNRESERVED SPLDaily
21:56
Arr
Arrival
21:57
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special