Binnaguri (BNV) Railway Station Time Table


  • Station Code: BNV
119305  DADN KAMAKHYA EXPSat
05:18
Arr
Arrival
05:20
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
215768  APDJ SGUJ I C EXPRESSDaily
07:02
Arr
Arrival
07:03
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
315622  ANVT KYQ EXPRESSSun
07:50
Arr
Arrival
07:52
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
415467  SGUJ BXT I C EXPRESSDaily
09:04
Arr
Arrival
09:05
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
515621  KYQ ANVT EXPRESSThu
11:28
Arr
Arrival
11:30
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
619306  KAMAKHYA DADN EXPSun
11:28
Arr
Arrival
11:30
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
715483  SIKKIM MAHANANDA EXPRESSDaily
12:06
Arr
Arrival
12:11
Dep
Departure
5 Min
Halt
Mail Express
 
813247  KYQ RJPB EXPRESSTue Wed Thu Fri
12:38
Arr
Arrival
12:40
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
915468  BXT SGUJ I C EXPRESSDaily
13:05
Arr
Arrival
13:06
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1013248  RJPB KYQ EXPRESSMon Tue Wed Thu
14:40
Arr
Arrival
14:42
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1105672  RNC GHY TOD SPECIALMon
15:30
Arr
Arrival
15:32
Dep
Departure
2 Min
Halt
Train on Demand
 
1215661  RNC KYQ EXPRESSThu
15:30
Arr
Arrival
15:32
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1315484  SIKKIM MAHANANDA EXPRESSDaily
17:10
Arr
Arrival
17:15
Dep
Departure
5 Min
Halt
Mail Express
 
1405671  GHY RNC TOD SPECIALSat
18:38
Arr
Arrival
18:40
Dep
Departure
2 Min
Halt
Train on Demand
 
1515662  KYQ RNC EXPRESSTue
18:38
Arr
Arrival
18:40
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1615767  SGUJ APDJ I C EXPRESSDaily
19:49
Arr
Arrival
19:50
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express