Bir Shibpur (BSBP) Railway Station Time Table


  • Station Code: BSBP
138455  HWH PKU LOCALDaily
00:29
Arr
Arrival
00:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
238302  MCA HWH LOCALDaily
03:29
Arr
Arrival
03:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
338801  HWH MDN LOCALDaily
03:35
Arr
Arrival
03:36
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
438402  PKU HWH LOCALDaily
03:47
Arr
Arrival
03:48
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
538404  PKU HWH LOCALDaily
04:06
Arr
Arrival
04:07
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
638304  MCA HWH LOCALDaily
04:19
Arr
Arrival
04:20
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
738703  HWH KGP LOCALMon Tue Wed Thu Fri Sat
04:28
Arr
Arrival
04:29
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
838702  KGP HWH LOCALDaily
04:35
Arr
Arrival
04:36
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
938306  MCA HWH LOCALMon Tue Wed Thu Fri Sat
04:44
Arr
Arrival
04:45
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1038406  PKU SRC LOCALDaily
04:59
Arr
Arrival
05:00
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1138408  PKU HWH LOCALDaily
05:16
Arr
Arrival
05:17
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1238803  HWH MDN LOCALDaily
05:22
Arr
Arrival
05:23
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1338704  KGP HWH LOCALDaily
05:24
Arr
Arrival
05:25
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1438410  PKU HWH LOCALMon Tue Wed Thu Fri Sat
05:46
Arr
Arrival
05:47
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1538705  HWH KGP LOCALDaily
05:48
Arr
Arrival
05:49
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1638802  MDN HWH LOCALDaily
06:20
Arr
Arrival
06:21
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1738805  HWH MDN OCALDaily
06:27
Arr
Arrival
06:28
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1838412  PKU HWH LOCALMon Tue Wed Thu Fri Sat
06:31
Arr
Arrival
06:32
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1938308  MCA HWH LOCALMon Tue Wed Thu Fri Sat
06:44
Arr
Arrival
06:45
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
2038051  HWH HLZ LOCALDaily
06:46
Arr
Arrival
06:47
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
2138301  SRC MCA LOCALDaily
06:51
Arr
Arrival
06:52
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
2238706  KGP HWH LOCALDaily
06:57
Arr
Arrival
06:58
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
2338414  PKU HWH LOCALMon Tue Wed Thu Fri Sat
07:11
Arr
Arrival
07:12
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
2438403  HWH PKU LOCALMon Tue Wed Thu Fri Sat
07:17
Arr
Arrival
07:18
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
2538310  MCA SHM LOCALDaily
07:19
Arr
Arrival
07:20
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
2638202  BZN HWH LOCALDaily
07:29
Arr
Arrival
07:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
2738804  MDN HWH LOCALDaily
07:37
Arr
Arrival
07:38
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
2838807  HWH MDN LOCALDaily
07:37
Arr
Arrival
07:38
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
2938405  HWH PKU LOCALDaily
07:43
Arr
Arrival
07:44
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
3038707  HWH KGP LOCALDaily
08:22
Arr
Arrival
08:23
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
3138708  KGP HWH LOCALMon Tue Wed Thu Fri Sat
08:25
Arr
Arrival
08:26
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
3238303  HWH MCA LOCALMon Tue Wed Thu Fri Sat
08:37
Arr
Arrival
08:38
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
3338204  BZN HWH LOCALDaily
08:44
Arr
Arrival
08:45
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
3438409  HWH PKU LOCALMon Tue Wed Thu Fri Sat
08:52
Arr
Arrival
08:53
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
3538809  HWH MDN LOCALDaily
09:01
Arr
Arrival
09:02
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
3638418  PKU HWH LOCALMon Tue Wed Thu Fri Sat
09:04
Arr
Arrival
09:05
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
3738411  HWH PKU LOCALDaily
09:33
Arr
Arrival
09:34
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
3838422  PKU HWH LOCALDaily
09:36
Arr
Arrival
09:37
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
3938810  MDN HWH LOCALDaily
09:47
Arr
Arrival
09:48
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
4038811  HWH MDN LOCALDaily
09:47
Arr
Arrival
09:48
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
4138413  HWH PKU LOCALDaily
10:02
Arr
Arrival
10:03
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
4238312  MCA HWH LOCALMon Tue Wed Thu Fri Sat
10:05
Arr
Arrival
10:06
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
4338415  SRC PKU LOCALDaily
10:28
Arr
Arrival
10:29
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
4438426  PKU HWH LOCALMon Tue Wed Thu Fri Sat
10:44
Arr
Arrival
10:45
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
4538813  HWH MDN LOCALDaily
10:44
Arr
Arrival
10:45
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
4638417  HWH PKU LOCALMon Tue Wed Thu Fri Sat
10:57
Arr
Arrival
10:58
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
4738428  PKU HWH LOCALDaily
11:13
Arr
Arrival
11:14
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
4838419  HWH PKU LOCALDaily
11:14
Arr
Arrival
11:15
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
4938812  MDN HWH LOCALDaily
11:29
Arr
Arrival
11:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
5038815  HWH MDN LOCALDaily
11:30
Arr
Arrival
11:31
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
5138305  SHM MCA LOCALDaily
11:38
Arr
Arrival
11:39
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
5238711  HWH KGP LOCALDaily
12:04
Arr
Arrival
12:05
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
5338430  PKU HWH LOCALDaily
12:06
Arr
Arrival
12:07
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
5438501  HWH BCK LOCALDaily
12:21
Arr
Arrival
12:22
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
5538716  KGP HWH LOCALDaily
12:28
Arr
Arrival
12:29
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
5638421  HWH PKU LOCALMon Tue Wed Thu Fri Sat
12:33
Arr
Arrival
12:34
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
5738432  PKU HWH LOCALDaily
12:42
Arr
Arrival
12:43
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
5838713  HWH KGP LOCALMon Tue Wed Thu Fri Sat
12:55
Arr
Arrival
12:56
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
5938814  MDN HWH LOCALDaily
13:07
Arr
Arrival
13:08
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
6038434  PKU SRC LOCALMon Tue Wed Thu Fri Sat
13:19
Arr
Arrival
13:20
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
6138817  HWH MDN LOCALDaily
13:24
Arr
Arrival
13:25
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
6238816  MDN HWH LOCALDaily
13:46
Arr
Arrival
13:47
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
6338717  HWH KGP LOCALMon Tue Wed Thu Fri Sat
13:54
Arr
Arrival
13:55
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
6438423  HWH PKU LOCALDaily
14:07
Arr
Arrival
14:08
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
6538314  MCA HWH LOCALDaily
14:12
Arr
Arrival
14:13
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
6638819  HWH MDN LOCALDaily
14:25
Arr
Arrival
14:26
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
6738436  PKU HWH LOCALMon Tue Wed Thu Fri Sat
14:44
Arr
Arrival
14:45
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
6838425  HWH PKU LOCALDaily
14:48
Arr
Arrival
14:49
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
6938818  MDN HWH LOCALDaily
15:07
Arr
Arrival
15:08
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
7038719  HWH KGP LOCALDaily
15:18
Arr
Arrival
15:19
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
7138502  BCK HWH LOCALDaily
15:23
Arr
Arrival
15:24
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
7238316  MCA SRC LOCALDaily
15:35
Arr
Arrival
15:36
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
7338429  HWH PKU LOCALDaily
15:38
Arr
Arrival
15:39
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
7438720  KGP HWH LOCALDaily
15:57
Arr
Arrival
15:58
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
7538431  HWH PKU LOCALDaily
16:09
Arr
Arrival
16:10
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
7638438  PKU HWH LOCALDaily
16:17
Arr
Arrival
16:18
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
7738820  MDN HWH LOCALDaily
16:37
Arr
Arrival
16:38
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
7838433  HWH PKU LOCALDaily
16:48
Arr
Arrival
16:49
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
7938440  PKU HWH LOCALDaily
16:50
Arr
Arrival
16:51
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
8038722  KGP HWH EMUMon Tue Wed Thu Fri Sat
16:59
Arr
Arrival
17:00
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
8138721  HWH KGP LOCALDaily
17:24
Arr
Arrival
17:25
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
8238442  PKU HWH LOCALDaily
17:32
Arr
Arrival
17:33
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
8338822  MDN HWH LOCALDaily
17:36
Arr
Arrival
17:37
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
8438444  PKU HWH LOCALDaily
17:52
Arr
Arrival
17:53
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
8538435  HWH PKU LOCALMon Tue Wed Thu Fri Sat
18:03
Arr
Arrival
18:04
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
8638824  MDN HWH LOCALDaily
18:12
Arr
Arrival
18:13
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
8738309  SRC MCA LOCALDaily
18:28
Arr
Arrival
18:29
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
8838437  HWH PKU LOCALDaily
18:32
Arr
Arrival
18:33
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
8938448  PKU HWH LOCALDaily
18:40
Arr
Arrival
18:41
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
9038311  HWH MCA LOCALDaily
18:46
Arr
Arrival
18:47
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
9138724  KGP HWH LOCALMon Tue Wed Thu Fri Sat
18:57
Arr
Arrival
18:58
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
9238057  HWH HLZ LOCALDaily
19:00
Arr
Arrival
19:01
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
9338441  HWH PKU LOCALDaily
19:34
Arr
Arrival
19:35
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
9438450  PKU HWH LOCALMon Tue Wed Thu Fri Sat
19:50
Arr
Arrival
19:51
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
9538313  SHM MCA LOCALMon Tue Wed Thu Fri Sat
19:56
Arr
Arrival
19:57
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
9638826  MDN HWH LOCALDaily
20:03
Arr
Arrival
20:04
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
9738443  HWH PKU LOCALMon Tue Wed Thu Fri Sat
20:09
Arr
Arrival
20:10
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
9838315  HWH MCA LOCALDaily
20:23
Arr
Arrival
20:24
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
9938829  HWH MDN LOCALDaily
20:30
Arr
Arrival
20:31
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
10038728  KGP HWH LOCALDaily
20:38
Arr
Arrival
20:39
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
10138445  HWH PKU LOCALMon Tue Wed Thu Fri Sat
20:59
Arr
Arrival
21:00
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
10238454  PKU HWH LOCALDaily
21:01
Arr
Arrival
21:02
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
10338317  HWH MCA LOCALDaily
21:09
Arr
Arrival
21:10
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
10438828  MDN HWH LOCALDaily
21:21
Arr
Arrival
21:22
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
10538831  HWH MDN LOCALDaily
21:23
Arr
Arrival
21:24
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
10638449  HWH PKU LOCALMon Tue Wed Thu Fri Sat
21:47
Arr
Arrival
21:48
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
10738725  HWH KGP LOCALDaily
21:58
Arr
Arrival
21:59
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
10838456  PKU HWH LOCALMon Tue Wed Thu Fri Sat
21:59
Arr
Arrival
22:00
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
10938451  HWH PKU LOCALMon Tue Wed Thu Fri Sat
22:12
Arr
Arrival
22:13
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
11038730  KGP HWH LOCALDaily
22:14
Arr
Arrival
22:15
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
11138727  HWH KGP LOCALDaily
22:34
Arr
Arrival
22:35
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
11238319  HWH MCA LOCALMon Tue Wed Thu Fri Sat
22:48
Arr
Arrival
22:49
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
11338830  MDN HWH LOCALDaily
23:14
Arr
Arrival
23:15
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
11438453  HWH PKU LOCALDaily
23:23
Arr
Arrival
23:24
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
11538321  HWH MCA LOCALDaily
23:44
Arr
Arrival
23:45
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban