Cheppad (CHPD) Railway Station Time Table


  • Station Code: CHPD
106014  QLN ALLP MEMU EXP SPLDaily
04:47
Arr
Arrival
04:48
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
206450  KYJ ERS EXP SPLDaily
08:59
Arr
Arrival
09:00
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
306770  QLN ALLP EXP SPLMon Tue Wed Thu Fri Sat
10:06
Arr
Arrival
10:07
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
406771  ALLP QLN EXP SPLMon Tue Wed Thu Fri Sat
13:57
Arr
Arrival
13:58
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
506013  ALLP QLN MEMU EXP SPLDaily
18:09
Arr
Arrival
18:10
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
606451  ERS KYJ EXP SPLDaily
20:06
Arr
Arrival
20:07
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
706441  ERS QLN MEMU EXP SPLMon Tue Thu Fri Sat Sun
21:59
Arr
Arrival
22:00
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
806442  QLN ERS MEMU EXP SPLMon Wed Thu Fri Sat Sun
22:18
Arr
Arrival
22:19
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special