Dapodi (DAPD) Railway Station Time Table


  • Station Code: DAPD
101552  PUNE LNL EMUDaily
00:27
Arr
Arrival
00:28
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
201581  LNL PUNE EMUDaily
00:41
Arr
Arrival
00:42
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
301583  TGN PUNE EMUDaily
01:04
Arr
Arrival
01:05
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
401554  PUNE LNLDaily
04:57
Arr
Arrival
04:58
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
501556  PUNE LNL SPLDaily
05:59
Arr
Arrival
06:00
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
601551  LNL PUNE EMUDaily
06:16
Arr
Arrival
06:17
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
701558  PUNE LNL EMUDaily
06:42
Arr
Arrival
06:43
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
801584  PUNE TGN EMUDaily
07:00
Arr
Arrival
07:01
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
901553  LNL SVJR EMUDaily
07:26
Arr
Arrival
07:27
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
1001560  SVJR LNL EMUDaily
08:17
Arr
Arrival
08:18
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
1101585  TGN PUNE EMUDaily
08:17
Arr
Arrival
08:18
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
1201555  LNL PUNE EMUDaily
08:22
Arr
Arrival
08:23
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
1301586  PUNE TGN EMUDaily
09:05
Arr
Arrival
09:06
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
1401557  LNL PUNE EMUDaily
09:18
Arr
Arrival
09:19
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
1501562  PUNE LNL EMUDaily
10:09
Arr
Arrival
10:10
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
1601587  EMUDaily
10:26
Arr
Arrival
10:27
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
1701559  LNL SVJR SUB SPLDaily
11:01
Arr
Arrival
11:02
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
1801564  PUNE LNL EMUDaily
11:29
Arr
Arrival
11:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
1901566  PUNE LNL EMUDaily
15:12
Arr
Arrival
15:13
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
2001561  LNL PUNE EMUDaily
15:49
Arr
Arrival
15:50
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
2101588  SVJR TGN EMUDaily
15:54
Arr
Arrival
15:55
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
2201563  LNL SVJR EMUDaily
16:26
Arr
Arrival
16:27
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
2301568  PUNE LNL EMUDaily
16:37
Arr
Arrival
16:38
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
2401589  TGN PUNE EMUDaily
17:09
Arr
Arrival
17:10
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
2501570  SVJR LNL EMUDaily
17:27
Arr
Arrival
17:28
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
2601572  PUNE LNL EMUDaily
18:14
Arr
Arrival
18:15
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
2701565  LNL SVJR EMUDaily
18:26
Arr
Arrival
18:27
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
2801567  LNL SVJR SUB SPLDaily
19:04
Arr
Arrival
19:05
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
2901574  SVJR LNL EMUDaily
19:17
Arr
Arrival
19:18
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
3001569  LNL PUNE EMUDaily
19:56
Arr
Arrival
19:57
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
3101576  SVJR LNL EMUDaily
20:12
Arr
Arrival
20:13
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
3201571  LNL SVJR SUB SPLDaily
20:31
Arr
Arrival
20:32
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
3301578  PUNE LNL EMUDaily
20:49
Arr
Arrival
20:50
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
3401580  SVJR LNL EMUDaily
21:12
Arr
Arrival
21:13
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
3501573  LNL PUNE EMUDaily
21:37
Arr
Arrival
21:38
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
3601582  PUNE TGN EMUDaily
22:22
Arr
Arrival
22:23
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
3701575  LNL PUNE EMUDaily
22:36
Arr
Arrival
22:37
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
3801577  LNL PUNE EMUDaily
23:01
Arr
Arrival
23:02
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
3901579  LNL PUNE EMUDaily
23:27
Arr
Arrival
23:28
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special
 
4001590  PUNE TGN EMUDaily
23:27
Arr
Arrival
23:28
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban Special