Debagram (DEB) Railway Station Time Table


  • Station Code: DEB
103172  LGL SDAH PGR SPLDaily
00:15
Arr
Arrival
00:17
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
203191  LGL PGR SPLDaily
02:51
Arr
Arrival
02:52
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
303144  LGL RHA MEMU PGR SPLDaily
05:15
Arr
Arrival
05:16
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
431765  RHA LGL EMU PASSDaily
06:15
Arr
Arrival
06:16
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
503116  LGL SDAH MEMU PGR SPLDaily
06:30
Arr
Arrival
06:31
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
603171  SDAH LGL PASS SPLDaily
07:07
Arr
Arrival
07:08
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
713104  LGL SDAH BHAGIRATHI EXPDaily
07:21
Arr
Arrival
07:22
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
803143  RHA LGL MEMU PGR SPLDaily
08:10
Arr
Arrival
08:11
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
903184  LGL SDAH PASS SPLDaily
09:22
Arr
Arrival
09:23
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1003194  LGL KOAA MEMU PGR SPLDaily
10:15
Arr
Arrival
10:16
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1131768  LGL RHA PASSENGERDaily
10:33
Arr
Arrival
10:34
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1231773  RHA LGL PASSDaily
10:38
Arr
Arrival
10:39
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1331861  KNJ LGL EMU PASSENGERDaily
11:18
Arr
Arrival
11:19
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1403190  LGL SDAH PGR SPLDaily
11:20
Arr
Arrival
11:21
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1503196  LGL SDAH MEMU PGR SPLDaily
12:50
Arr
Arrival
12:51
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1603115  SDAH LGL MEMU PGR SPLDaily
13:16
Arr
Arrival
13:17
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1731770  LGL RHA EMU PGRDaily
13:57
Arr
Arrival
13:58
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1831769  RHA LGL EMU PASSDaily
14:25
Arr
Arrival
14:26
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1931774  LGL RHA LOCALDaily
15:42
Arr
Arrival
15:43
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
2003183  SDAH LGL PGR SPLDaily
15:59
Arr
Arrival
16:00
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2103192  LGL SDAH PASS SPLDaily
16:27
Arr
Arrival
16:28
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2203193  KOAA LGL MEMU PGR SPLDaily
17:06
Arr
Arrival
17:07
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2331771  RHA LGL EMU PASSDaily
18:18
Arr
Arrival
18:19
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
2431864  LGL KNJ EMU PASSENGERDaily
18:52
Arr
Arrival
18:53
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
2503189  SDAH LGL PGR SPLDaily
19:40
Arr
Arrival
19:41
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2603198  LGL SDAH MEMU PGR SPLDaily
20:07
Arr
Arrival
20:08
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2713103  SDAH LGL BHAGIRATHI EXPDaily
20:57
Arr
Arrival
20:58
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
2831772  LGL RHA EMU PGRDaily
21:27
Arr
Arrival
21:28
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
2903195  SDAH LGL MEMU PGR SPLDaily
22:11
Arr
Arrival
22:12
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
3003197  SDAH LGL MEMU PGR SPLDaily
23:06
Arr
Arrival
23:07
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special