Dhasa Junction (DAS) Railway Station Time Table


  • Station Code: DAS
122989  BDTS MHV SFSat
04:31
Arr
Arrival
04:32
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
222993  BDTS MHV S FThu
04:31
Arr
Arrival
04:32
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
309566  BVC JLR PASSDaily
06:00
Arr
Arrival
06:02
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
420955  SURAT MAHUVA SUFMon Tue Wed Fri Sun
06:52
Arr
Arrival
06:53
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
509584  MHV DLJ SPLDaily
10:16
Arr
Arrival
10:17
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
609565  JLR BVC PASS SPLDaily
11:02
Arr
Arrival
11:04
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
719205  BVC MHV EXPRESSDaily
11:20
Arr
Arrival
11:21
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
809568  BVC JLR PASS SPLDaily
16:00
Arr
Arrival
16:02
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
919206  MHV BVC EXPRESSDaily
17:04
Arr
Arrival
17:05
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1009583  DLJ MHV SPLDaily
18:16
Arr
Arrival
18:17
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1109567  JLR BVC PASS SPLDaily
20:40
Arr
Arrival
20:41
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1220956  SURAT MAHUVA SUFMon Tue Wed Fri Sun
21:17
Arr
Arrival
21:18
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
1322990  MHV BDTS SFSat
21:17
Arr
Arrival
21:18
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
1422994  MHV BDTS SUPThu
21:17
Arr
Arrival
21:18
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express