Dhubulia (DHU) Railway Station Time Table


  • Station Code: DHU
103172  LGL SDAH PGR SPLDaily
00:48
Arr
Arrival
00:50
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
203191  LGL PGR SPLDaily
02:20
Arr
Arrival
02:21
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
303144  LGL RHA MEMU PGR SPLDaily
05:42
Arr
Arrival
05:43
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
431765  RHA LGL EMU PASSDaily
05:48
Arr
Arrival
05:49
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
503171  SDAH LGL PASS SPLDaily
06:36
Arr
Arrival
06:37
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
603116  LGL SDAH MEMU PGR SPLDaily
06:55
Arr
Arrival
06:56
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
703143  RHA LGL MEMU PGR SPLDaily
07:43
Arr
Arrival
07:44
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
803184  LGL SDAH PASS SPLDaily
09:53
Arr
Arrival
09:54
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
931773  RHA LGL PASSDaily
10:11
Arr
Arrival
10:12
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1003194  LGL KOAA MEMU PGR SPLDaily
10:42
Arr
Arrival
10:43
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1131861  KNJ LGL EMU PASSENGERDaily
10:51
Arr
Arrival
10:52
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1231768  LGL RHA PASSENGERDaily
11:06
Arr
Arrival
11:07
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1303190  LGL SDAH PGR SPLDaily
11:51
Arr
Arrival
11:52
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1403115  SDAH LGL MEMU PGR SPLDaily
12:49
Arr
Arrival
12:50
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1503196  LGL SDAH MEMU PGR SPLDaily
13:17
Arr
Arrival
13:18
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1631769  RHA LGL EMU PASSDaily
13:58
Arr
Arrival
13:59
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1731770  LGL RHA EMU PGRDaily
14:24
Arr
Arrival
14:25
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1803183  SDAH LGL PGR SPLDaily
15:28
Arr
Arrival
15:29
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1931774  LGL RHA LOCALDaily
16:09
Arr
Arrival
16:10
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
2003193  KOAA LGL MEMU PGR SPLDaily
16:39
Arr
Arrival
16:40
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2103192  LGL SDAH PASS SPLDaily
16:58
Arr
Arrival
16:59
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2231771  RHA LGL EMU PASSDaily
17:51
Arr
Arrival
17:52
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
2303189  SDAH LGL PGR SPLDaily
19:12
Arr
Arrival
19:13
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2431864  LGL KNJ EMU PASSENGERDaily
19:19
Arr
Arrival
19:20
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
2503198  LGL SDAH MEMU PGR SPLDaily
20:34
Arr
Arrival
20:35
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2603195  SDAH LGL MEMU PGR SPLDaily
21:44
Arr
Arrival
21:45
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2731772  LGL RHA EMU PGRDaily
21:55
Arr
Arrival
21:56
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
2803197  SDAH LGL MEMU PGR SPLDaily
22:39
Arr
Arrival
22:40
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special