Dhurani Jwas Halt (DJS) Railway Station Time Table


  • Station Code: DJS
113032  JYG HWH EXPDaily
03:26
Arr
Arrival
03:27
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
213031  HWH JYG EXPDaily
03:44
Arr
Arrival
03:45
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
303213  JAJ PNBE MEMU SPECIALDaily
07:24
Arr
Arrival
07:25
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
418622  HTE PNBE PATLIPUTRA EXPDaily
09:40
Arr
Arrival
09:41
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
513208  PNBE JSME EXPRESSDaily
12:31
Arr
Arrival
12:32
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
603274  PNBE JAJ MEMU PASS SPLDaily
13:49
Arr
Arrival
13:50
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
718621  PNBE HTE PATLIPUTRA EXPDaily
17:47
Arr
Arrival
17:48
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
803214  PNBE JAJ MEMU SPECIALDaily
18:22
Arr
Arrival
18:23
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
913207  JSME PNBE EXPRESSDaily
19:43
Arr
Arrival
19:44
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express