Ding (DING) Railway Station Time Table


  • Station Code: DING
104084  HSR JIND EXP SPLDaily
05:57
Arr
Arrival
05:59
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
214029  SGNR DLI XPRESDaily
06:24
Arr
Arrival
06:26
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
314732  KISAN EXPDaily
06:48
Arr
Arrival
06:50
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
414729  RE FKA EXPDaily
09:14
Arr
Arrival
09:16
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
504572  DHURI SSA EXP SPLDaily
09:42
Arr
Arrival
09:44
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
604573  SIRSA LUDHINA EXP SPLDaily
12:37
Arr
Arrival
12:39
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
704782  RE BTI SPLDaily
13:48
Arr
Arrival
13:50
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
814730  FKA RE EXPDaily
15:00
Arr
Arrival
15:02
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
914030  MUT SGNR SPLDaily
17:24
Arr
Arrival
17:26
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1014731  KISAN EXPDaily
19:04
Arr
Arrival
19:06
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1104781  BTI RE SPLDaily
19:28
Arr
Arrival
19:30
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1214085  EXPRESSDaily
23:34
Arr
Arrival
23:36
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express