Ghoradongri (GDYA) Railway Station Time Table


  • Station Code: GDYA
122645  INDB KCVL SF EXPTue
00:08
Arr
Arrival
00:10
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
214624  PATALKOT EXPDaily
01:36
Arr
Arrival
01:37
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
318237  KRBA ASR EXPDaily
01:37
Arr
Arrival
01:38
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
419344  CWA INDB PANCHVALLEY EXPDaily
02:20
Arr
Arrival
02:22
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
512406  NZM BSL EXPRESMon Sat
04:05
Arr
Arrival
04:06
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
612410  NZM RIG GONDWANA EXPRESTue Wed Thu Fri Sun
04:05
Arr
Arrival
04:06
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
716032  SVDK MAS ANDAMAN EXPRESSMon Thu Sun
05:03
Arr
Arrival
05:05
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
816031  MAS SVDK ANDAMAN EXPRESSMon Thu Fri
05:05
Arr
Arrival
05:07
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
916093  MAS LJN EXPWed Sun
05:34
Arr
Arrival
05:35
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1011046  DHN KOP DIKSHABHUMI EXPTue
05:35
Arr
Arrival
05:36
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1116094  LJN MAS EXPTue Fri
05:44
Arr
Arrival
05:45
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1212616  NDLS MAS GRANDTRUNK EXPDaily
06:35
Arr
Arrival
06:36
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
1312792  DNR SC EXPDaily
06:49
Arr
Arrival
06:50
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
1401317  AMLA ET MEMUDaily
09:03
Arr
Arrival
09:04
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1512590  SC GKP EXPFri
09:47
Arr
Arrival
09:48
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
1611045  KOP DHN EXPSat
10:10
Arr
Arrival
10:12
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1722669  ERS PATNA SF EXPMon
10:11
Arr
Arrival
10:12
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
1822670  PNBE ERS SF EXPWed
11:30
Arr
Arrival
11:31
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
1912295  SMVB DNR SANGHAMITRA EXPDaily
11:41
Arr
Arrival
11:42
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
2012721  HYB NZM DAKSHIN EXPDaily
12:41
Arr
Arrival
12:42
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
2112296  DNR SMVB SANGHAMITRA EXPDaily
12:47
Arr
Arrival
12:48
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
2212722  NZM HYB DAKSHIN EXPDaily
12:59
Arr
Arrival
13:00
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
2314623  PATALKOT EXPDaily
13:06
Arr
Arrival
13:07
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
2412577  BAGMATI EXPRESSWed
13:34
Arr
Arrival
13:35
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
2501318  ET AMLA MEMUDaily
13:54
Arr
Arrival
13:55
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2612615  MAS NDLS GRANDTRUNK EXPDaily
14:49
Arr
Arrival
14:50
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
2712405  GONDWANATue Sun
15:57
Arr
Arrival
15:58
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
2812409  RIG NZM GONDWANA EXPRESSMon Wed Thu Fri Sat
15:57
Arr
Arrival
15:58
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
2912578  BAGMATI EXPRESSSat
16:08
Arr
Arrival
16:10
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
3012592  SBC GKP EXPTue
19:01
Arr
Arrival
19:02
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
3112512  RAPTISAGAR EXPMon Wed Thu
19:55
Arr
Arrival
19:56
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
3212522  ERS BJU RAPTI SAGAR EXPSat
19:55
Arr
Arrival
19:56
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
3322646  KCVL INDB SF EXPSun
19:55
Arr
Arrival
19:56
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
3418238  ASR BSP EXPDaily
21:27
Arr
Arrival
21:28
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
3512791  SC DNRDaily
21:50
Arr
Arrival
21:51
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
3619343  INDB BDKD PANCHVALLEY EXPDaily
22:33
Arr
Arrival
22:35
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
3712511  RAPTISAGAR EXPRESSThu Fri Sun
23:50
Arr
Arrival
23:51
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
3812521  BJU ERS RAPTI SAGAR EXPTue
23:50
Arr
Arrival
23:51
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
3912589  GKP SC EXPWed
23:50
Arr
Arrival
23:51
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
4012591  GKP YPR EXPSat
23:50
Arr
Arrival
23:51
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express