Gokak Road (GKK) Railway Station Time Table


  • Station Code: GKK
122497  SGNR TPJ HUMSAFAR EXPWed
02:03
Arr
Arrival
02:04
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
217331  MRJ UBL UR EXPDaily
08:01
Arr
Arrival
08:02
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
307352  LD MRJ UR EXP SPLDaily
08:49
Arr
Arrival
08:50
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
416589  SBC MRJ RANI CHANNAMMA EXDaily
09:48
Arr
Arrival
09:49
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
517333  MRJ CLR UR EXPDaily
13:36
Arr
Arrival
13:37
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
617332  UBL MRJ UR EXPDaily
15:50
Arr
Arrival
15:51
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
716590  MRJ SBC RANI CHANNAMMA EXDaily
17:13
Arr
Arrival
17:14
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
807351  MRJ LD UR EXP SPLDaily
21:04
Arr
Arrival
21:05
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
917334  CLR MRJ UR EXPDaily
21:45
Arr
Arrival
21:46
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express