Gurha Kemla (GRKA) Railway Station Time Table


  • Station Code: GRKA
114727  SGNR TKJ EXPDaily
04:14
Arr
Arrival
04:15
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
204789  RE BKN SPLDaily
05:17
Arr
Arrival
05:18
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
304351  DLI HSR EXP SPLDaily
08:23
Arr
Arrival
08:24
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
404352  HSR DLI EXP SPLDaily
08:48
Arr
Arrival
08:49
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
509703  SIKR RE PAS SPLDaily
11:26
Arr
Arrival
11:27
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
614823  JU RE EXPDaily
13:25
Arr
Arrival
13:26
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
714824  RE JU EXPDaily
13:52
Arr
Arrival
13:53
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
809704  RE SIKR SPL PASSENGERDaily
15:57
Arr
Arrival
15:58
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
904368  HSR RE EXP SPLDaily
18:53
Arr
Arrival
18:54
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1004367  RE HSR EXP SPLDaily
21:15
Arr
Arrival
21:16
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1104790  BKN RE SPLDaily
21:41
Arr
Arrival
21:42
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1214728  TKJ SGNR EXPDaily
21:41
Arr
Arrival
21:42
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express