Indi Road (IDR) Railway Station Time Table


  • Station Code: IDR
116217  MYS SNSI EXPRESSTue
01:03
Arr
Arrival
01:04
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
207321  SUR DWR PASSENGER SPLDaily
01:35
Arr
Arrival
01:36
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
307322  DWR SUR PASSENGER SPLDaily
01:35
Arr
Arrival
01:36
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
417319  UBL HYB EXPRESSDaily
02:47
Arr
Arrival
02:48
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
507331  SUR UBL PASSENGERDaily
05:54
Arr
Arrival
05:55
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
617030  HYB BJP PASSDaily
06:22
Arr
Arrival
06:23
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
717307  MYS BGK BASAVA EXPRESSDaily
07:39
Arr
Arrival
07:40
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
811306  GDG SUR EXPDaily
08:01
Arr
Arrival
08:02
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
916218  SNSI MYS EXPRESSWed
08:24
Arr
Arrival
08:25
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1016535  MYS SUR GOLGUMBAZ EXPRESSDaily
09:15
Arr
Arrival
09:16
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1107663  BJP RCDaily
13:02
Arr
Arrival
13:03
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1211305  SUR GDG EXPDaily
13:09
Arr
Arrival
13:10
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1316536  SUR MYS GOLGUMBAZ EXPRESSDaily
15:04
Arr
Arrival
15:05
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1407664  RC BJPDaily
15:55
Arr
Arrival
15:56
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1517308  BGK MYS BASAVA EXPRESSDaily
17:14
Arr
Arrival
17:15
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1617029  BJP HYBDaily
20:19
Arr
Arrival
20:20
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1707332  UBL SUR PASSENGERDaily
20:49
Arr
Arrival
20:50
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1817320  HYB UBL EXPRESSDaily
23:09
Arr
Arrival
23:10
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express