Jagdishpur (JDPT) Railway Station Time Table


  • Station Code: JDPT
103445  HSDA BGP DEMU PGR SPLDaily
00:44
Arr
Arrival
00:45
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
203442  BGP HSDA DMU PGR SPLDaily
04:31
Arr
Arrival
04:32
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
303452  BGP BAKA DEMU PGR SPLDaily
06:16
Arr
Arrival
06:17
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
403634  JMP DGHR DEMU PGR SPLMon Tue Wed Thu Fri Sat
07:51
Arr
Arrival
07:52
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
503449  BAKA BGP DEMU PGR SPLDaily
11:28
Arr
Arrival
11:29
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
603444  BGP HSDA DEMU PGR SPLDaily
12:56
Arr
Arrival
12:57
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
703441  HSDA BGP DEMU PGR SPLDaily
13:12
Arr
Arrival
13:13
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
803448  BGP BAKA DEMU PGR SPLDaily
17:16
Arr
Arrival
17:17
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
903443  HSDA BGP DMU PGR SPLDaily
17:35
Arr
Arrival
17:36
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1003633  DGHR JMP DEMU PGR SPLMon Tue Wed Thu Fri Sat
18:31
Arr
Arrival
18:32
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1103446  BGP HSDA DEMU PGR SPLDaily
19:37
Arr
Arrival
19:38
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1203447  BAKA BGP DEMU PGR SPLDaily
20:55
Arr
Arrival
20:56
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special