Jairamnagar (JRMG) Railway Station Time Table


  • Station Code: JRMG
108264  BSP TIG SPLDaily
07:07
Arr
Arrival
07:09
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
208210  BSP GAD PASSENGERDaily
07:51
Arr
Arrival
07:52
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
308745  GAD R MEMU SPLDaily
08:19
Arr
Arrival
08:20
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
408735  RIG BSP MEMUDaily
09:34
Arr
Arrival
09:36
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
508279  KRBA R PAS SPLDaily
09:51
Arr
Arrival
09:52
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
608734  BSP KRBA MEMU SPLDaily
09:51
Arr
Arrival
09:52
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
708738  BSP RIG MEMU SPLDaily
10:59
Arr
Arrival
11:00
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
808862  JSG GONDIA MEMU SPLDaily
11:23
Arr
Arrival
11:25
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
918237  KRBA ASR EXPDaily
13:11
Arr
Arrival
13:13
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1008861  GONDIA JSG SPLDaily
14:16
Arr
Arrival
14:18
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1108733  KRBA BSP MEMU SPLDaily
15:13
Arr
Arrival
15:15
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1208212  BSP KRBA PASSENGER SPLDaily
15:17
Arr
Arrival
15:19
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1308737  RIG BSP MEMU SPLDaily
16:45
Arr
Arrival
16:47
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1408746  R GAD MEMU SPLDaily
17:25
Arr
Arrival
17:27
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1508732  BSP KRBA MEMU SPLDaily
18:56
Arr
Arrival
18:57
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1618239  GAD ITR PASS CUM EXPDaily
20:05
Arr
Arrival
20:07
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1708263  TIG BSP PAS SPLDaily
20:47
Arr
Arrival
20:48
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1808736  BSP RIG MEMU SPLDaily
21:01
Arr
Arrival
21:02
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1908280  R KRBA PAS SPLDaily
21:27
Arr
Arrival
21:28
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2008731  KRBA BSP MEMU SPLDaily
23:01
Arr
Arrival
23:02
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special