Jataula Samphka (JSKA) Railway Station Time Table


  • Station Code: JSKA
104285  DLI RE EXP SPLDaily
04:53
Arr
Arrival
04:54
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
204469  RE DLI DMU MEX SPLDaily
06:03
Arr
Arrival
06:04
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
304351  DLI HSR EXP SPLDaily
06:38
Arr
Arrival
06:39
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
414727  SGNR TKJ EXPDaily
06:48
Arr
Arrival
06:49
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
504990  RE DLI EXP SPLDaily
07:41
Arr
Arrival
07:42
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
604433  DLI RE MEX SPLDaily
08:38
Arr
Arrival
08:39
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
714030  MUT SGNR SPLDaily
10:55
Arr
Arrival
10:56
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
804352  HSR DLI EXP SPLDaily
10:56
Arr
Arrival
10:57
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
904434  RE DLI MEX SPLDaily
12:11
Arr
Arrival
12:12
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1004989  DLI RE PASSENGERDaily
12:58
Arr
Arrival
12:59
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1114029  SGNR DLI XPRESDaily
13:45
Arr
Arrival
13:46
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1204470  DLI RE DMU MEX SPLDaily
15:18
Arr
Arrival
15:19
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1304435  RE MTC MEX SPLDaily
15:36
Arr
Arrival
15:37
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1404500  RE DLI EXP SPLDaily
17:03
Arr
Arrival
17:04
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1504283  DLI RE EXP SPLDaily
17:48
Arr
Arrival
17:49
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1614728  TKJ SGNR EXPDaily
19:50
Arr
Arrival
19:51
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1704286  RE DLI EXP SPLDaily
20:11
Arr
Arrival
20:12
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1804499  DLI RE EXP SPLDaily
21:38
Arr
Arrival
21:39
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special