Jharsuguda Road (JSGR) Railway Station Time Table


  • Station Code: JSGR
120813  PURI JODHPUR S FThu
00:05
Arr
Arrival
00:10
Dep
Departure
5 Min
Halt
Superfast Express
 
220471  BKN PURI EXPTue
01:10
Arr
Arrival
01:15
Dep
Departure
5 Min
Halt
Superfast Express
 
320814  JODHPUR PURI S FMon
01:10
Arr
Arrival
01:15
Dep
Departure
5 Min
Halt
Superfast Express
 
422909  BL PURI SUFSat
01:10
Arr
Arrival
01:15
Dep
Departure
5 Min
Halt
Superfast Express
 
508171  JSG SBP MEMU SPECIALDaily
04:42
Arr
Arrival
04:43
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
620808  ASR VSKP S FMon Tue Fri
07:20
Arr
Arrival
07:25
Dep
Departure
5 Min
Halt
Superfast Express
 
720918  PURI INDORE EXPThu
07:35
Arr
Arrival
07:40
Dep
Departure
5 Min
Halt
Superfast Express
 
822910  PURI BL SPLSun
07:35
Arr
Arrival
07:40
Dep
Departure
5 Min
Halt
Superfast Express
 
908172  SBP JSG MEMU SPECIALDaily
08:25
Arr
Arrival
08:26
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1018125  ROU PURI EXPRESSDaily
10:42
Arr
Arrival
10:44
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1120917  INDORE PURI HMSFWed
11:10
Arr
Arrival
11:15
Dep
Departure
5 Min
Halt
Superfast Express
 
1208264  BSP TIG SPLDaily
12:20
Arr
Arrival
12:25
Dep
Departure
5 Min
Halt
Passenger Special
 
1312880  BBS LTT BI WEEKLYMon Thu
13:30
Arr
Arrival
13:35
Dep
Departure
5 Min
Halt
Superfast Express
 
1420472  PURI BKN EXPWed
13:30
Arr
Arrival
13:35
Dep
Departure
5 Min
Halt
Superfast Express
 
1522866  PURI LTT S F WEEKLYTue
13:30
Arr
Arrival
13:35
Dep
Departure
5 Min
Halt
Superfast Express
 
1620807  VSKP ASR S F EXPTue Fri Sat
14:10
Arr
Arrival
14:15
Dep
Departure
5 Min
Halt
Superfast Express
 
1708263  TIG BSP PAS SPLDaily
16:15
Arr
Arrival
16:20
Dep
Departure
5 Min
Halt
Passenger Special
 
1818126  PURI ROU EXPRESSDaily
16:31
Arr
Arrival
16:33
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1908169  JSG SBP MEMU SPECIALDaily
16:57
Arr
Arrival
16:58
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2008170  SBP JSG MEMU SPECIALDaily
19:44
Arr
Arrival
19:45
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2112879  LTT BBS BI WEEKLYS F EXPWed Sat
23:20
Arr
Arrival
23:25
Dep
Departure
5 Min
Halt
Superfast Express
 
2222865  LTT PURI S F WEEKLYThu
23:20
Arr
Arrival
23:25
Dep
Departure
5 Min
Halt
Superfast Express