Kabaka Puttur (KBPR) Railway Station Time Table


  • Station Code: KBPR
106484  KBPR MAQ EXP SPLDaily
Starting Station
Arr
Arrival
07:55
Dep
Departure


Passenger Special
 
206486  KBPR MAQ EXP SPLDaily
Starting Station
Arr
Arrival
20:25
Dep
Departure


Passenger Special
 
316595  SBC KAWR EXPRESSDaily
02:08
Arr
Arrival
02:10
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
416511  SBC CAN EXPRESSDaily
05:40
Arr
Arrival
05:42
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
506485  MAQ KBPR EXP SPLDaily
06:40
Arr
Arrival
Ending Station
Dep
Departure


Passenger Special
 
616585  SMVB MAQ EXPRESSMon Tue Wed Thu Fri Sun
07:00
Arr
Arrival
07:02
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
706563  YPR MRDW EXP SPLSun
08:13
Arr
Arrival
08:15
Dep
Departure
2 Min
Halt
Train on Demand
 
816540  MAJN YPR EXPRESSSun
10:12
Arr
Arrival
10:14
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
906489  MAQ SBHR EXP SPLDaily
11:18
Arr
Arrival
11:20
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1007377  BJP MAJN EXP SPLDaily
11:18
Arr
Arrival
11:20
Dep
Departure
2 Min
Halt
Train on Demand
 
1116516  KAWR YPR EXPRESSTue Thu Sat
12:25
Arr
Arrival
12:27
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1216576  MAJN YPR EXPRESSMon Wed Fri
12:25
Arr
Arrival
12:27
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1306488  SBHR MAQ EXP SPLDaily
14:24
Arr
Arrival
14:25
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1416515  YPR KAWR EXPRESSMon Wed Fri
15:08
Arr
Arrival
15:10
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1516539  YPR MAJN EXPRESSSat
15:08
Arr
Arrival
15:10
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1616575  YPR MAJN EXPRESSTue Thu Sun
15:08
Arr
Arrival
15:10
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1707378  MAJN BJP EXP SPLDaily
16:08
Arr
Arrival
16:10
Dep
Departure
2 Min
Halt
Train on Demand
 
1806564  MRDW YPR EXP SPLSun
18:18
Arr
Arrival
18:20
Dep
Departure
2 Min
Halt
Train on Demand
 
1906487  MAQ KBPR EXP SPLDaily
19:25
Arr
Arrival
Ending Station
Dep
Departure


Passenger Special
 
2016586  MAQ SMVB EXPRESSMon Tue Wed Thu Fri Sun
19:48
Arr
Arrival
19:50
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
2116512  CAN SBC EXPRESSDaily
21:18
Arr
Arrival
21:20
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
2216596  KAWR SBC EXPRESSDaily
23:19
Arr
Arrival
23:20
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express