Kalamasseri (KLMR) Railway Station Time Table


  • Station Code: KLMR
106017  SRR ERS MEMU EXP SPLDaily
05:45
Arr
Arrival
05:46
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
206438  ERS GUV EXP SPLDaily
06:37
Arr
Arrival
06:38
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
316326  KTYM NIL EXPDaily
07:03
Arr
Arrival
07:04
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
416328  GUV PUU EXPDaily
07:36
Arr
Arrival
07:37
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
506797  PGT ERS MEMU EXP SPLMon Wed Thu Fri Sat Sun
10:15
Arr
Arrival
10:16
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
606798  ERS PGT MEMU EXP SPLMon Wed Thu Fri Sat Sun
15:13
Arr
Arrival
15:14
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
706447  GUV ERS EXP SPLDaily
15:26
Arr
Arrival
15:27
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
806018  ERS SRR MEMU EXP SPLDaily
18:01
Arr
Arrival
18:02
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
916327  PUU GUV EXPDaily
23:54
Arr
Arrival
23:55
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express