Kandhla (KQL) Railway Station Time Table


  • Station Code: KQL
101620  SMQ DLI EXP SPLDaily
02:21
Arr
Arrival
02:22
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
205000  SMQL DLI EXP SPLDaily
04:40
Arr
Arrival
04:41
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
301622  SRE SMQL DLI EXP SPLDaily
05:27
Arr
Arrival
05:28
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
404466  SMQL DLI DMU MEX SPLDaily
07:00
Arr
Arrival
07:01
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
504019  DELHI SHAMLI SPLMon Tue Wed Thu Fri Sun
07:05
Arr
Arrival
07:06
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
614546  SRE DLI EXPDaily
07:59
Arr
Arrival
08:01
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
701619  DLI SMQL SRE EXP SPLDaily
08:05
Arr
Arrival
08:06
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
804430  SRE SMQL DLI SPLDaily
09:11
Arr
Arrival
09:12
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
904401  DLI SRE DMU EXP SPLDaily
10:07
Arr
Arrival
10:08
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1004020  SHAMLI DELHI SPLMon Tue Wed Thu Fri Sun
10:13
Arr
Arrival
10:14
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1101617  DELHI SHAMLI SEWA SERVICEDaily
11:21
Arr
Arrival
11:22
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1214306  HW DLIEXP SPLDaily
12:14
Arr
Arrival
12:15
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1314305  DLI HW EXP SPLDaily
12:24
Arr
Arrival
12:25
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1401618  SHAMLI DELHI SEWA SERVICEDaily
14:31
Arr
Arrival
14:32
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1504521  DLI SMQL SRE EXP SPLDaily
15:15
Arr
Arrival
15:16
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1604402  SREL DLI DMU EXP SPLDaily
15:19
Arr
Arrival
15:20
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1714545  DLI SRE EXPDaily
19:19
Arr
Arrival
19:20
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1804522  SRE SMQL DLI EXP SPLDaily
19:57
Arr
Arrival
19:58
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1904429  DLI SMQL SRE SPLDaily
20:23
Arr
Arrival
20:24
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2001623  DLI SMQL EXP SPLDaily
21:20
Arr
Arrival
21:21
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2104465  DELHI SMQL DMU MEX SPLDaily
22:19
Arr
Arrival
22:20
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2219610  YNRK UDZ EXPTue Fri Sun
22:23
Arr
Arrival
22:25
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
2304999  DELHI SMQL EXP SPLDaily
23:34
Arr
Arrival
23:35
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special