Karainthi (KHV) Railway Station Time Table


  • Station Code: KHV
104454  JIND NDLS MEMU MEX SPLDaily
06:30
Arr
Arrival
06:31
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
204432  JAKHAL DELHI MEX SPLDaily
06:54
Arr
Arrival
06:55
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
304981  ROHTAK JIND EXP SPLDaily
07:01
Arr
Arrival
07:02
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
404424  JIND DELHI EXP SPLDaily
07:54
Arr
Arrival
07:55
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
504093  RE JIND SPLMon Tue Wed Thu Fri Sat
08:50
Arr
Arrival
08:51
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
604453  NDLS JIND MEMU MEX SPLDaily
11:47
Arr
Arrival
11:48
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
704987  DELHI JIND EXP SPLDaily
14:16
Arr
Arrival
14:17
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
804456  JIND DLI MEMU MEX SPLDaily
15:35
Arr
Arrival
15:36
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
904988  JIND DELHI EXP SPLDaily
16:39
Arr
Arrival
16:40
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1004094  JIND ROK RE SPLMon Tue Wed Thu Fri Sat
17:18
Arr
Arrival
17:19
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1104431  DELHI JIND JAKHAL MEX SPLDaily
18:16
Arr
Arrival
18:17
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1204982  JIND DELHI EXP SPLDaily
19:42
Arr
Arrival
19:43
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1304425  DELHI NRW EXP SPLDaily
19:54
Arr
Arrival
19:55
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1404457  DLI JIND MEMU MEX SPLDaily
20:52
Arr
Arrival
20:53
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special