Kotabommali (KBM) Railway Station Time Table


  • Station Code: KBM
108531  PSA VSKP PASSENGER SPLDaily
05:42
Arr
Arrival
05:43
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
217480  TPTY PURI EXPTue Wed Thu Sat Sun
07:58
Arr
Arrival
08:00
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
308522  VSKP GNPR SPECIALDaily
08:38
Arr
Arrival
08:40
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
417016  SC BBS VISAKHADaily
10:18
Arr
Arrival
10:20
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
507470  VSKP PSAMEMUDaily
11:41
Arr
Arrival
11:42
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
622819  BBS VSKP SUFDaily
12:37
Arr
Arrival
12:38
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
717015  BBS SC VISAKHA EXPDaily
13:03
Arr
Arrival
13:05
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
807471  PSA VSKPDaily
14:08
Arr
Arrival
14:09
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
908521  GNPR VSKP EXP SPECIALDaily
17:10
Arr
Arrival
17:12
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1022820  VSKP BBS SUFDaily
18:49
Arr
Arrival
18:50
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
1108532  VSKP PSA PASSDaily
21:02
Arr
Arrival
21:03
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1217479  PURI TPTY EXPMon Wed Thu Fri Sun
23:53
Arr
Arrival
23:55
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express