Kotmi Sonar Halt (KTSH) Railway Station Time Table


  • Station Code: KTSH
108264  BSP TIG SPLDaily
07:15
Arr
Arrival
07:17
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
208210  BSP GAD PASSENGERDaily
07:58
Arr
Arrival
08:00
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
308745  GAD R MEMU SPLDaily
08:13
Arr
Arrival
08:14
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
418110  ITR TATA EXPDaily
08:48
Arr
Arrival
08:50
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
508735  RIG BSP MEMUDaily
09:29
Arr
Arrival
09:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
608279  KRBA R PAS SPLDaily
09:42
Arr
Arrival
09:43
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
708734  BSP KRBA MEMU SPLDaily
09:57
Arr
Arrival
09:58
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
808862  JSG GONDIA MEMU SPLDaily
11:16
Arr
Arrival
11:18
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
908861  GONDIA JSG SPLDaily
14:23
Arr
Arrival
14:25
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1008733  KRBA BSP MEMU SPLDaily
15:06
Arr
Arrival
15:07
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1108212  BSP KRBA PASSENGER SPLDaily
15:25
Arr
Arrival
15:27
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1208737  RIG BSP MEMU SPLDaily
16:32
Arr
Arrival
16:33
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1308746  R GAD MEMU SPLDaily
17:33
Arr
Arrival
17:34
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1408732  BSP KRBA MEMU SPLDaily
19:02
Arr
Arrival
19:03
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1518239  GAD ITR PASS CUM EXPDaily
19:58
Arr
Arrival
19:59
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1608263  TIG BSP PAS SPLDaily
20:40
Arr
Arrival
20:41
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1708736  BSP RIG MEMU SPLDaily
21:07
Arr
Arrival
21:08
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1808280  R KRBA PAS SPLDaily
21:34
Arr
Arrival
21:35
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1908731  KRBA BSP MEMU SPLDaily
22:55
Arr
Arrival
22:56
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special