Kulpahar (KLAR) Railway Station Time Table


  • Station Code: KLAR
111107  BUNDELKHAND EXPDaily
00:49
Arr
Arrival
00:50
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
211108  BUNDELKHAND EXPDaily
02:50
Arr
Arrival
02:51
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
312448  U P S KRANTI EXPDaily
03:30
Arr
Arrival
03:32
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
401816  MKP JHS UR EXPDaily
06:44
Arr
Arrival
06:45
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
511801  VGLB PRYJ EXPDaily
09:55
Arr
Arrival
09:56
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
619665  KURJ UDZ EXPDaily
11:03
Arr
Arrival
11:05
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
712176  CHAMBAL EXPRESSTue Sat
11:13
Arr
Arrival
11:15
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
812178  MTJ HWH CHAMBAL EXPRESSMon
11:13
Arr
Arrival
11:15
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
920976  AGC HWH SUFThu
11:13
Arr
Arrival
11:15
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
1012175  CHAMBAL EXPMon Thu
12:26
Arr
Arrival
12:28
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
1112177  CHAMBAL EXPSat
12:26
Arr
Arrival
12:28
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
1220975  HWH AGC CHAMBAL EXPWed
12:26
Arr
Arrival
12:28
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
1311802  PRYJ VGLB EXPDaily
13:14
Arr
Arrival
13:15
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1401809  JHS BNDA UNRESERVED SPLDaily
14:53
Arr
Arrival
14:54
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1519666  UDZ KURJ EXPDaily
16:06
Arr
Arrival
16:08
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1601810  BNDA JHS UNRESERVED SPLDaily
19:09
Arr
Arrival
19:10
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1701815  JHS MKP UR EXPDaily
19:45
Arr
Arrival
19:46
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1812447  U S KRANTI EXPRESSDaily
21:03
Arr
Arrival
21:05
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express