Lakhan Majra Halt (LNMA) Railway Station Time Table


  • Station Code: LNMA
104454  JIND NDLS MEMU MEX SPLDaily
06:24
Arr
Arrival
06:25
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
204432  JAKHAL DELHI MEX SPLDaily
06:49
Arr
Arrival
06:50
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
304981  ROHTAK JIND EXP SPLDaily
07:07
Arr
Arrival
07:08
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
404424  JIND DELHI EXP SPLDaily
07:49
Arr
Arrival
07:50
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
504093  RE JIND SPLMon Tue Wed Thu Fri Sat
08:55
Arr
Arrival
08:56
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
604453  NDLS JIND MEMU MEX SPLDaily
11:52
Arr
Arrival
11:53
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
704456  JIND DLI MEMU MEX SPLDaily
15:29
Arr
Arrival
15:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
804988  JIND DELHI EXP SPLDaily
16:34
Arr
Arrival
16:35
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
904094  JIND ROK RE SPLMon Tue Wed Thu Fri Sat
17:13
Arr
Arrival
17:14
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1004431  DELHI JIND JAKHAL MEX SPLDaily
18:22
Arr
Arrival
18:23
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1104457  DLI JIND MEMU MEX SPLDaily
20:57
Arr
Arrival
20:58
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special