Lalru (LLU) Railway Station Time Table


  • Station Code: LLU
104593  UMB NLDM ADDR SPLDaily
08:01
Arr
Arrival
08:02
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
214332  KLK DLI EXP SPLDaily
08:40
Arr
Arrival
08:42
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
306998  DLPC UMB MEXP SPLDaily
11:20
Arr
Arrival
11:21
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
404568  NLDM UMB SPLDaily
13:51
Arr
Arrival
13:52
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
504570  KLK UMB EXP SPLDaily
14:08
Arr
Arrival
14:10
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
606997  UMB DLPC MEXP SPLDaily
14:11
Arr
Arrival
14:12
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
704689  UMB JUC EXP SPLDaily
16:40
Arr
Arrival
16:41
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
804569  UMB KLK EXP SPLDaily
18:44
Arr
Arrival
18:45
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
904594  AADR NLDM UMB SPLDaily
19:00
Arr
Arrival
19:01
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1014331  DLI KLK EXP SPLDaily
20:30
Arr
Arrival
20:32
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express