Lokmanya Nagar (LKMN) Railway Station Time Table


  • Station Code: LKMN
109547  DADN RTM DEMU SPLDaily
06:07
Arr
Arrival
06:08
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
209390  RTM DADN DEMU SPECIALDaily
09:23
Arr
Arrival
09:24
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
309535  DADN RTM DEMU SPLDaily
09:27
Arr
Arrival
09:28
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
409541  DADN INDB DMUDaily
11:17
Arr
Arrival
11:18
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
509542  INDB DADN DEMUDaily
11:53
Arr
Arrival
11:54
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
609348  RTM DADN DMUDaily
12:58
Arr
Arrival
12:59
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
709347  DADN RTM DMUDaily
14:37
Arr
Arrival
14:38
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
809536  RTM DADN DEMU SPLDaily
15:43
Arr
Arrival
15:44
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
909559  DADN INDB DEMUDaily
17:32
Arr
Arrival
17:33
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1009560  INDB DADN DMUDaily
18:08
Arr
Arrival
18:09
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1109389  DADN RTM DEMU SPECIALDaily
19:47
Arr
Arrival
19:48
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1209197  INDB DADN PASSENGERDaily
20:08
Arr
Arrival
20:09
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1309198  DADN INDB PASSENGERDaily
21:42
Arr
Arrival
21:43
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1409548  RTM DADN DEMU SPLDaily
22:03
Arr
Arrival
22:04
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special