Luckeesarai Junction (LKR) Railway Station Time Table


  • Station Code: LKR
103268  PNBE KIUL MEMU PASS SPLDaily
00:45
Arr
Arrival
00:47
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
203267  KIUL PNBE MEMU PASS SPLDaily
01:49
Arr
Arrival
01:51
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
303394  GAYA KIUL PASSENGER SPLDaily
02:31
Arr
Arrival
02:33
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
413420  MFP BGP JANASEWA EXPDaily
02:42
Arr
Arrival
02:44
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
515027  MAURYA EXPDaily
03:07
Arr
Arrival
03:09
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
612351  HWH RJPB EXPRESSDaily
03:20
Arr
Arrival
03:22
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
713031  HWH JYG EXPDaily
03:28
Arr
Arrival
03:30
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
813032  JYG HWH EXPDaily
03:42
Arr
Arrival
03:44
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
913287  DURG RJPB SOUTH BIHAR EXPDaily
03:59
Arr
Arrival
04:01
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1003209  KIUL MKA MEMU PASS SPLDaily
04:13
Arr
Arrival
04:15
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1103389  KIUL GAYA PASSENGER SPLDaily
04:35
Arr
Arrival
04:37
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1213155  KOAA SMI MITHILANCHAL EXPMon Fri
04:48
Arr
Arrival
04:50
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1313157  KOAA MFP TRIHUT EXPWed
04:48
Arr
Arrival
04:50
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1412368  ANVT BGP VIKRAMSHILA EXPDaily
04:58
Arr
Arrival
05:00
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
1513019  HWH KGM BAGH EXPDaily
05:22
Arr
Arrival
05:24
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1603572  MKA JSME MEMU PGR SPLDaily
05:33
Arr
Arrival
05:35
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1703627  KIUL GAYA PASSENGER SPLDaily
05:50
Arr
Arrival
05:52
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1803213  JAJ PNBE MEMU SPECIALDaily
07:12
Arr
Arrival
07:14
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1912024  PATNA HOWRAH JANASHATABDIMon Tue Wed Thu Fri Sat
07:13
Arr
Arrival
07:15
Dep
Departure
2 Min
Halt
Jan Shatabdi Express
 
2013023  HWH GAYA EXPDaily
07:29
Arr
Arrival
07:31
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
2113236  DNR SBG EXPRESSMon Tue Wed Thu Fri Sat
08:22
Arr
Arrival
08:24
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
2213401  BGP DNR INTERCITY EXPDaily
08:28
Arr
Arrival
08:30
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
2318184  DNR TATA EXPRESSDaily
08:42
Arr
Arrival
08:44
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
2413029  HWH MKA EXPDaily
08:48
Arr
Arrival
08:50
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
2518622  HTE PNBE PATLIPUTRA EXPDaily
09:28
Arr
Arrival
09:30
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
2603386  GAYA JAJ PASSENGER SPLDaily
09:30
Arr
Arrival
09:32
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
2703273  JAJ PNBE MEMU PASS SPLDaily
09:41
Arr
Arrival
09:43
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
2803615  JMP GAYA PASSENGER SPLDaily
09:53
Arr
Arrival
09:55
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
2905404  GAYA JMP SPLDaily
10:28
Arr
Arrival
10:30
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
3013332  PNBE DHN INTERCITYDaily
10:47
Arr
Arrival
10:49
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
3103356  GAYA KIUL MEMU SPECIALDaily
11:10
Arr
Arrival
11:12
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
3212335  BGP LT T TRI WKLY EXPTue Fri Sun
11:13
Arr
Arrival
11:15
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
3315648  GHY LTT EXPRESSWed
11:13
Arr
Arrival
11:15
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
3413208  PNBE JSME EXPRESSDaily
12:45
Arr
Arrival
12:47
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
3513030  MKA HWH EXPDaily
13:42
Arr
Arrival
13:44
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
3613331  DHN PNBE INTERCITYDaily
13:50
Arr
Arrival
13:52
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
3703274  PNBE JAJ MEMU PASS SPLDaily
14:01
Arr
Arrival
14:03
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
3812367  BGP ANVT VIKRAM SHILA EXPDaily
14:33
Arr
Arrival
14:35
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
3903355  KIUL GAYA MEMU SPECIALDaily
14:45
Arr
Arrival
14:47
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
4012336  LTT BGP TRI WKLY EXPMon Wed Fri
14:53
Arr
Arrival
14:55
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
4113024  GAYA HWH EXPDaily
15:03
Arr
Arrival
15:05
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
4215647  LTT GHY EXPRESSSat
15:03
Arr
Arrival
15:05
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
4303390  GAYA KIUL PASSENGER SPLDaily
15:40
Arr
Arrival
15:42
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
4403385  JAJ GAYA PASSENGER SPLDaily
15:55
Arr
Arrival
15:57
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
4518183  TATA DANAPUR EXPRESSDaily
16:17
Arr
Arrival
16:19
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
4613419  BGP MFP JANASEWA EXPDaily
16:38
Arr
Arrival
16:40
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
4718621  PNBE HTE PATLIPUTRA EXPDaily
17:55
Arr
Arrival
17:57
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
4803393  KIUL GAYA PASSENGER SPLDaily
18:05
Arr
Arrival
18:07
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
4913156  SMI KOAA MITHILANCHAL EXPMon Fri
18:08
Arr
Arrival
18:10
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
5013158  MFP KOAA TRIHUT EXPWed
18:08
Arr
Arrival
18:10
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
5103214  PNBE JAJ MEMU SPECIALDaily
18:34
Arr
Arrival
18:36
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
5205407  RPH GAYA PASS SPLDaily
18:45
Arr
Arrival
18:47
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
5313022  RXL HWH MITHILA EXPDaily
18:48
Arr
Arrival
18:50
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
5413235  SBG DNR EXPRESSMon Tue Wed Thu Fri Sat
19:08
Arr
Arrival
19:10
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
5513402  DNR BGP INTERCITY EXPDaily
19:10
Arr
Arrival
19:12
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
5603616  GAYA JMP PASSENGER SPLDaily
19:24
Arr
Arrival
19:26
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
5713207  JSME PNBE EXPRESSDaily
19:29
Arr
Arrival
19:31
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
5812023  HOWRAH PATNA JANSHATABDIMon Tue Wed Thu Fri Sat
20:00
Arr
Arrival
20:02
Dep
Departure
2 Min
Halt
Jan Shatabdi Express
 
5915028  MAURYA EXPRESSDaily
20:04
Arr
Arrival
20:06
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
6003210  MKA KIUL MEMU PASS SPLDaily
21:13
Arr
Arrival
21:15
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
6103571  JSME MKA MEMU PGR SPLDaily
22:39
Arr
Arrival
22:41
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
6213288  RJPB DURG SOUTH BIHAR EXPDaily
22:48
Arr
Arrival
22:50
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
6312352  RJPB HWH EXPRESSDaily
23:25
Arr
Arrival
23:27
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
6403628  GAYA KIUL PASSENGER SPLDaily
23:38
Arr
Arrival
23:40
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special