Malakhera (MKH) Railway Station Time Table


  • Station Code: MKH
114825  HSR JP EXPDaily
05:41
Arr
Arrival
05:42
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
219791  JP HSR EXPDaily
07:45
Arr
Arrival
07:46
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
304173  MTJ JP UNRESERVED SPLDaily
10:50
Arr
Arrival
10:51
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
414661  BME JAT EXPMon Wed Sat
12:37
Arr
Arrival
12:39
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
514646  SHALIMAR EXPTue Wed Fri Sun
15:07
Arr
Arrival
15:09
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
614662  JAT BME EXPMon Thu Sat
15:07
Arr
Arrival
15:09
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
714311  ALA HAZRAT EXPTue Thu Sat
15:28
Arr
Arrival
15:30
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
814321  BE NBVJ EXPMon Wed Fri Sun
15:28
Arr
Arrival
15:30
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
904174  JP MTJ UNRESERVED SPLDaily
18:32
Arr
Arrival
18:33
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1019792  HSR JP EXPDaily
19:35
Arr
Arrival
19:36
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1114826  JP HSR EXPDaily
21:44
Arr
Arrival
21:45
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express