Malarna (MLZ) Railway Station Time Table


  • Station Code: MLZ
119020  HW BDTS EXPDaily
00:08
Arr
Arrival
00:10
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
219818  JAB KOTA RTM EXPRESSDaily
00:23
Arr
Arrival
00:25
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
304793  SWM MTJ SPL PASSDaily
06:15
Arr
Arrival
06:17
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
419110  MTJ KOTA EXPRESSDaily
09:04
Arr
Arrival
09:05
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
519721  JP BXN EXPDaily
09:33
Arr
Arrival
09:35
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
605913  KOTA JAB PASSENGERDaily
10:54
Arr
Arrival
10:55
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
705914  JAB KOTA PASSENGERDaily
12:03
Arr
Arrival
12:05
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
819722  BXN JP EXPDaily
15:58
Arr
Arrival
16:00
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
904794  MTJ SWM SPL PASSDaily
18:18
Arr
Arrival
18:20
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1019109  KOTA MTJ EXPRESSDaily
18:39
Arr
Arrival
18:40
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1119019  DEHRADUN EXPDaily
20:08
Arr
Arrival
20:10
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1219817  HALDIGHATI EXPRESSDaily
22:29
Arr
Arrival
22:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express