Mandi Adampur (ADR) Railway Station Time Table


  • Station Code: ADR
104083  JIND HSR EXP SPLDaily
00:03
Arr
Arrival
00:05
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
214086  EXPRESSDaily
03:36
Arr
Arrival
03:38
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
304084  HSR JIND EXP SPLDaily
05:26
Arr
Arrival
05:28
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
414029  SGNR DLI XPRESDaily
07:01
Arr
Arrival
07:03
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
514732  KISAN EXPDaily
07:18
Arr
Arrival
07:20
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
614729  RE FKA EXPDaily
08:34
Arr
Arrival
08:36
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
704572  DHURI SSA EXP SPLDaily
09:12
Arr
Arrival
09:14
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
804573  SIRSA LUDHINA EXP SPLDaily
13:11
Arr
Arrival
13:13
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
904782  RE BTI SPLDaily
13:11
Arr
Arrival
13:13
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1014730  FKA RE EXPDaily
15:38
Arr
Arrival
15:40
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1114030  MUT SGNR SPLDaily
16:48
Arr
Arrival
16:50
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1214619  AGTL FZR EXPRESSSat
17:22
Arr
Arrival
17:24
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1314620  FZR AGTL EXPRESSMon
17:41
Arr
Arrival
17:43
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1414731  KISAN EXPDaily
18:32
Arr
Arrival
18:34
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1504781  BTI RE SPLDaily
20:07
Arr
Arrival
20:09
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1614085  EXPRESSDaily
23:06
Arr
Arrival
23:08
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express